Jobb volt a Karlsruhe - LG Kupa

Albacomp - BG Iceline Karlsruhe 93-98 (34-16, 22-26, 15-27, 22-29) Nagyszerűen kezdődött a meccs, a jó védekezés gyors lerohanásoknak és könnyű kosaraknak ágyazott meg, melyeknek köszönhetően fölényesen, már húsz ponttal is vezetett az Albacomp az első negyedben. Spivey elemében volt, de ültek Citskovskis triplái, Nisavics betörései is. A németek csak a második negyed elején kezdték meg a felzárkózást, miközben Farkas Sanyi szép lassan mindenkinek lehetőséget adott a benevezett játékosok közül...

2004.10.15. 20:21 |

A cserék ezúttal bizony visszavetették a csapat lendületét. Több lett a pontatlan támadás, de szünetig így is 56 pontig jutottunk, ami gondtalan folytatást ígért. Fordulás után egy ízben ismét sikerült elérni a húszpontos különbséget, de nagyon úgy tűnt, hogy a kispadról beszállók nem képesek a kezdők eredményességével játszani. Sőt... Miközben a nagy napot kifogó Ewodo (34 pont!) vezérletével fokozatosan közelített a Karlsruhe, immár nemcsak támadásban, védekezésben is gyengélkedett az Alba. Látszott, hogy Farkas Sanyi kisérletezésre is használja a meccset, hiszen sokat cserélt (igaz, ebben a személyi hibák is szerepet játszottak), de ezúttal nem bírtuk el, hogy pontok össztermésének csupán 16 százalékát szerezzék a cserék, ráadásul az utolsó negyedben már a "törzsgárda" is többet hibázott. A szívós ellenfél így fordított, és izgalmas hajrában megőrizte előnyét.