Jensen mester remek bemutatkozása, sima FKC-győzelem

A Fehérvár KC nyolc góllal, 31-23-ra győzte le a Békéscsabát a női kézilabda-bajnokság rajtján. Az új norvég edző, Pal Oldrup Jensen különösen a védekezéssel lehetett elégedett, de támadásban is szép, sőt, olykor kifejezetten látványos dolgokat láthattunk a fehérváriaktól. Volt tízgólos is az előny a meccsen, amelyen Siti Eszter is visszatért.
2012.09.01. 21:47 |

A két fő gólfelelős, Tilinger és Triscsuk adta meg az alaphangot az új szezonra, góljaikkal vezetett az FKC, de húsz percig jól tartotta a lépést a Békéscsaba. 8-7 után aztán remek indításgólokkal, a jó védekezésre alapozva elhúztak a hazaiak, akiknél a visszatérő Azari két találata zárta a félidőt.
Szünet után már nem lett szorosabb a meccs, egy ideig felváltva lőtték a gólokat a felek, a fehérváriaknál ekkor lendült bele igazán Triscsuk. Aztán a félidő felénél Szikora Melinda ismét lehúzta a rólót, közben káprázatos indításokkal hozta ziccerbe társait, és egy 5-0-ás etappal, amelyből a remekül játszó beálló, Horváth Bernadett három góllal vette ki a részét, már tízre nőtt a különbség. A végén a visszatérő Siti Eszter "felügyeletével" a fiatalok voltak pályán, Pal Oldrup Jensen pedig első magyarországi bajnokiján sima győzelmet könyvelhetett el.
Fehérvár KC - Budapest Bank Békéscsaba 31-23 (14-9)
FKC: Szikora - Azari 3, Emberovics 2, Tilinger 7 (1), Horváth 7, Triscsuk 8 (4), Vaszari 2 (1). Csere: Nikcsevics 1, Zsigmond, Rádl, Siti E. 1, Lelkes, Németh K.