Jégkorong: nagy arányú vereséget szenvedett a Hydro Fehérvár AV19

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata az olaszországi, HC Pustertal Wölfe elleni pénteki 7-3-as veresége után a ligaelső Salzburg otthonába utazott. A csapat – bár a mérkőzés előtt a 3. helyen állt a tabellán – helyzete nem könnyű, hiszen egy újabb vereség esetén ki is pottyanhat a legjobb négy közül. A csapat végül súlyos vereséget szenvedett Salzburgban.
2021.12.18. 21:47 |

Red Bull Salzburg-Hydro Fehérvár AV19 8-2 (0-0, 5-1, 3-1)

Pedig az első harmadban nem látszott, hogy túl nagy baj lehet a hétvégi túra második mérkőzésén. Ebben a szakaszban az AV19 nem kapott gólt, igaz nem is szerzett. A mérkőzésnek ebben a részében mindössze egy kiállítás volt, az is a fehérváriaké, de végül ebből nem lett baj. A második húsz percben aztán jött a feketeleves, a házigazdák ötször mattolták vendégeiket, akik 5-0 után Erdély góljával szépítettek valamelyest. Az osztrák gólokat Raffl, Lo Verde, Schneider, Huber és Predan termelte. A záróra sem maradt hazai találatok nélkül, 4 perc alatt Heinrich, valamint Schneider örvendeztette híveit. Valamivel kevesebb, mint 5 perccel a vége előtt Atkinson is betalált, de a fehérvári gólra alig 23 másodperc múlva újra Schneider feleselt, maradt a 6 gólos hazai vezetés. Az eredmény már nem változott, balsikeres hétvégéje volt ez a Hydronak, hiszen a két mérkőzésen 15 gólt kapott, és csak ötöt ütött.