Jégkorong - kiütéses Hydro Fehérvár AV19 siker a rájátszás első meccsén

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a rájátszás első körének első mérkőzését játszotta tegnap este Székesfehérváron. Az ellenfél az olasz HC Pusterial Wölfe együttese volt. A sorozat végén az egyik együttes a legjobb négy közé kerül. A fehérváriak jól kezdtek, az első 20 perc után már 5-0-ra vezettek…
2022.03.09. 22:00 |

Hydro Fehérvár AV19-HC Pustertal Wölfe 8-1 (5-0, 1-0, 2-1)

Eleinte csak kóstolgatták egymást a csapatok, keresték a fogást a másikon. A 10. percig kellett várni az első találatra. Utána nem egészen 8 perc alatt alapos fogást mutatott be a hazai csapat az ellenfelén, ennyi idő alatt ötször vette be a Wölfe kapuját. Jacobs kezdte a gólok gyártását a 10. percben, utána sorban Németh (11.), Atkinson (14.), Magosi (17.), Shaw (18. perc) mattolta az olaszok kapusát, ezzel csillagos ötössel hozták le a fehérváriak az első harmadot. A folytatásban sem kellett sokáig várni, a 24. percben ismét Jacobs lőtt gólt, ezzel féltucatnál járt a Hydro. A záró 20 percből épp csak eltelt egy, Erdély máris beköszönt, 7-0, erre aligha számított bárki még a legvérmesebb álmaiban sem. A 46. percben aztán Gerlach meglőtte a Pustertal becsületgólját, de ez sem maradt válasz nélkül, mivel az 56. percben Atkinson újabb találata beállította a végeredmény, 8-1. Ez szép volt, fiúk! Folytatás pénteken Olaszországban.