Jégkorong - Hydro Fehérvár AC19-Pustertal Wölfe párharc lesz a rájátszásban

A Hydro Fehérvár AV19 az olasz HC Pustertal Wölfe csapatával találkozik az osztrák jégkorongliga (ICEHL) negyeddöntőjében, ahol az egyik fél negyedik sikeréig tart a párharc. A Hydro harmadikként választhatott ellenfelet a rájátszásra, a Pustertal és a Klagenfurt maradt lehetőségként, a Pustertal tűnt  a jobb választásnak.
2022.03.06. 08:39 |

Ami a két csapat egymás elleni alapszakasz mérkőzéseit illeti, 2-2-re állnak, mivel mindkét együttes ennyiszer nyert.  A Hydro 5-2-re, és hosszabbítás után 5-4re nyert itthon, míg a Pustertal a saját pályáján szétlövés után 4-3-ra, a rendes játékidőben pedig 7-3-ra győzött. Tehát mindenki nyerte az otthoni csatáját, ha így folytatódik a Fehérvár továbbmehet története során először, hiszen náluk lesz a pályaelőny... De ezt majd meglátjuk!

A fehérváriak március 9-én szerdán kezdenek hazai pályán, két nappal később Brunicóban (Bruneck) lesz a második mérkőzés, 13-án, vasárnap ismét Fehérváron a harmadik, majd 15-én ismét Olaszországban lesz a negyedik felvonás. Amennyiben szükséges, március 18-án, 20-án és 22-én rendezik a további összecsapásokat.

A Fehérvár történelme során hetedszer került be a rájátszásba, de eddig nem tudott túllépni a negyeddöntőn. A Pustertal újonc az osztrák bázisú nemzetközi bajnokságban, így a rájátszásban is.