Jégkorong: a Hydro Fehérvár AV19 vereséget szenvedett Znojmóban

A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata Csehországban lépett jégre az ICE HK bajnoki pontvadászatának karácsonyi fordulójában. Az első két harmadban veszítette el a fehérvári csapat a mérkőzést, és bár utolsó szakaszban egyenrangú partnerek voltak, de már későn…
2021.12.26. 20:43 |

Orli Znojmo (cseh)–Hydro Fehérvár AV19 6–3 (3–1, 1–0, 2–2)

A találkozó első és utolsó harmadában egyaránt 4-4 gól esett, de sajnálatosan nem a fehérváriak lőtték e nyolc találatból a többet. Az első harmadban nem kellett hozzá öt perc, és Sedlak révén előnybe került a Znojmo. Két perc sem kellett hozzá, és Prokes szerzett újabb karácsonyi örömöt a hazai nézőknek, bosszúságot a fehérváriaknak. A 13. perc legvégén Terbócs enyhített valamit e bosszúságon, góljával visszahozta a meccsbe az AV19 csapatát. De három perc elteltével Eriksson Immo hűtötte le a fehérváriak lelkesedését, így kialakult az első szakasz 3-1-es eredménye.

A középső játékrészben alig hat minutum telt el, és Culkin találata növelte a hazaiak önbizalmát, és bár több gól ekkor már nem esett, de a különbség nem azt mutatta, hogy a vendégek állnak a tabella élmezőnyében.

A záró 20 percben hullottak a találatok, Eriksson Immo második gólja gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. A fehérváriak játékosa, Shaw kétszer is betalált még, a két gólja közé a Znojmo szerelését viselő Svoboda is megrezgette a Hydro hálóját, így a foci lelkünknek oly kedves 6-3-as eredmény a csehek karácsonyát tette kedvessé.