Játszva tanulták meg a gyerekek, hogy környezettudatosabban is élhetnek

 Június 4-8. között a Táncsics Mihály Általános Iskolában folytatódott a Fúzió Egyesület Fenntartható Fiatalság kampánya. Az egyesület és az iskola közös célja volt, hogy a hét során a gyermekeket fenntarthatóbb, környezettudatosabb életmódra nevelje. Az egyhetes program keretében a Fúzió Egyesület segítségével játékosan érthették meg az iskola alsós tanulói, hogy miért fontos a mindennapokban odafigyelni a környezetünkre és életmódunkra.
2012.06.10. 09:59 |
 Június 4-8. között a Táncsics Mihály Általános Iskolában folytatódott a Fúzió Egyesület Fenntartható Fiatalság kampánya. Az egyesület és az iskola közös célja volt, hogy a hét során a gyermekeket fenntarthatóbb, környezettudatosabb életmódra nevelje. Az egyhetes program keretében a Fúzió Egyesület segítségével játékosan érthették meg az iskola alsós tanulói, hogy miért fontos a mindennapokban odafigyelni a környezetünkre és életmódunkra. Képgaléria megtekintése!

 Az iskola diákjai június 4-től egy héten keresztül találkozhattak a folyósokon a Fúzió Egyesület kiállítási anyagával, melyen Futterer Judit iparművész által PET-palackból készült bábok mesét mondanak a gyerekeknek arról, miért fontos a környezetünk védelme. PETra és PETi elmesélte nekik miért fontos odafigyelni arra, hogy fogmosás, mosogatás közben elzárják a csapot, hogy mindig csak annyi eszköz legyen bekapcsolva, amire oda is tudnak figyelni, illetve felhívta a figyelmüket a tudatos vásárlásra és az újrahasznosításra is.
 


  A mesében olvasott üzeneteket mélyítették el a gyermekekben az egyesület munkatársai, akik négy napon keresztül játékokkal várták a gyermekeket. A legfontosabb része a játékoknak egy huszonöt négyzetméteres óriás társasjáték volt, ahol a gyermekek maguk voltak a bábuk a táblán, és csak akkor léphettek előre, ha megválaszolták a játékmester által feltett kérdéseket. A Munkácsy Mihály Általános Iskola kisdiákjai nagyon jól vizsgáztak, hiszen még a legkisebbek is tisztában voltak azzal, miért szükséges szelektíven gyűjteni a hulladékunkat, vagy miért fontos odafigyelnünk az energiafogyasztásunkra. Meglepő volt, de még a legkisebbek is elmondták, hogy a megunt ruhákat és játékokat nem a szemétbe dobják, hanem felajánlják mások számára. A társasjáték mellett a fotógalériában is látható szeméthalászaton és hulladékröpítés játékokon mélyíthették el a szelektív hulladékgyűjtéshez kapcsolódó tudásukat. A hét során a gyermekek részt vehettek Futterer Judit iparművész „hulladékból ékszer, játék” workshopján, ahol megtanulták, hogyan tudják újrahasznosítani a háztartásban keletkező hulladékokat, vagy hogyan tehetnek egyedivé egy vászon bevásárlószatyrot.
 

 
 A csütörtöki napon a diákokat Levente Péter előadóművész várta, aki egy játékos műsoron keresztül rávilágított arra, hogy fontos odafigyelni arra, hogy csak annyi tárgyat birtokoljunk, amennyire feltétlenül szükségünk van, és hogy az emberi kapcsolatok sokkal fontosabbak, mint a tárgyak birtoklása. A hét során még a Hahó együttes adott koncertet, akik a dalszövegeken keresztül üzentek a gyermekeknek a tudatos vásárlással és az energiatudatossággal kapcsolatban.

A hét végén a gyermekek így nyilatkoztak:
 
Mariann 3. osztályos tanuló – Nagyon tetszettek a játékok, illetve a Boo kutyáról vetített mesefilm is tetszett.
 
Lóránt 4. osztályos tanuló – Nagyon jó volt a koncert, bár csak minden héten lehetne ilyen az iskolában.
 
Ildikó 2. osztályos tanuló – Péter bátyó meséjét nagyon szerettem, ezután én sem akarok majd annyi játékot.