Izgalmak gól nélkül - továbbjutott a Videoton az Európa-ligában!

A megnyitott szektorok majdnem teljesen megteltek, kiváló meccshangulatban kezdődött az Európa-liga selejtezőjének visszavágója. Hatalmas taktikai csatában, kevés helyzetet hozó, de végig feszült meccsen megőrizte a számára kedvező eredményt a Vidi, és idegenben lőtt góllal továbbjutott a Slovan Bratislava ellen.
2012.07.26. 22:20 |
A megnyitott szektorok majdnem teljesen megteltek, kiváló meccshangulatban kezdődött az Európa-liga selejtezőjének visszavágója. Hatalmas taktikai csatában, kevés helyzetet hozó, de végig feszült meccsen megőrizte a számára kedvező eredményt a Vidi, és idegenben lőtt góllal továbbjutott a Slovan Bratislava ellen.

Bozsovics - Szolnoki, Vinícius, Caneira, Stopira - Tóth, Mitrovics - Gyurcsó, Sándor, Oliveira - Nikolics összeállításban, tehát a megszokott hadrendben és a pozsonyi meccshez képest egyetlen változással állt fel a Vidi.
 A sérülés miatt kimaradó Brachi helyén Szolnoki kezdett, és volt is mire figyelni hátul, mert a góllövési kényszerben játszó Slovan ennek megfelelően támadólag lépett fel. Igaz, ebben a fehérváriak visszahúzódó, biztonsági játéka is benne volt, érezhetően ellencsapásra mentek Nikolicsék. Az első meccsen gólt szerző Sebo veszélyeztetett kétszer is, de fölé lőtt távolról, közelről. A Vidi szervezetten védekezett és visszatámadott, de igazi helyzetig nem jutott, hiába volt gyorsléptű a jobb oldalon Gyurcsó. A félidő hajrájában Sebo oldalhálót lőtt, ennél nagyobb izgalom nem adódott - bár a feszültségre nem lehetett panasz a két óvatos csapat meccsén.
Szünet után támadóbb lett a hazai csapat, Oliveira lőtt 23 méterről kevéssel mellé - de a terület lezárása a saját térfélen továbbra is elsődleges fontossággal bírt. Ez sikerült, mert jóval kevesebbszer került a Vidi-védelem mögé a Slovan, márpedig az idő sürgette a vendégeket. A félidő felénél sikerült először végig vinnie egy kontrát Sándoréknak: Gyurcsó beadása Oliveira elé került, a portugál lövése Bagayokóról vágódott mellé. Kovács beküldésével egyértelműen a támadó játékot erősítette Sousa, és a középpályás létszámfölény meg is látszott a meccsen. Gyurcsó eldönthette volna, de balról, tiszta helyzetből a kapusba lőtt. A Slovan bevetette az íveléseket is, a hosszabbításban Gorosito üresen állva csúsztatta mellé a labdát - de a 0-0 maradt, s ezzel idegenben lőtt góllal, 1-1-es összesítéssel a Vidi jutott tovább a két nagyon egyforma csapat csatájából. Jöhet a folytatás jövő csütörtökön a Gent ellen - de előtte vasárnap bajnoki rajt.