Bemutató foglalkozást tartanak a Tolnaiban a kosárlabda irányultságú osztályról
     A Tolnai Utcai Általános Iskola 2014. április 24-én bemutató foglalkozást és részletes tájékoztatót tart a leendő kosárlabdás irányultságú osztállyal kapcsolatban. A délután 15 órakor kezdődő bemutató foglalkozást Kertész Zsolt kosárlabda edző, a jövő évi elsősök testnevelő-edzője vezeti majd. Az eseménnyel és a kosárosztállyal kapcsolatos további részletes információ a tolnaiiskola.lapunk.hu nevű internetes oldalon található.
    Sport hírek  -  2014. 04. 23. 09:38
    Fehérvári kosárlabda - ahogy a gyerekek látják
    Az Alba Fehérvár kosarasai zsűrizték azt a rengeteg gyerekrajzot, amely a klub által kiírt pályázatra érkezett. Az általános iskolák alsó és felső tagozatos tanulóinak város szerte megmozgatta a fantáziáját a téma, és a képek alapján a gyerkőcök nemcsak ügyesek, de a sportág jellemzőivel is tisztában vannak, legyen szó a fehérvári csapatról vagy akár valamelyik amerikai kedvencről.
    Sport hírek  -  2014. 04. 22. 20:00
    Kiszakadt a gólzsák: ötöt vágott Debrecenben a Vidi a Ligakupa elődöntőjében
    Mintha mindaz, ami eddig kimaradt, most bement volna, váratlanul nagy különbséggel nyert a Videoton. Ráadásul nem akárhol, a bajnoki listavezető otthonában. Igaz, ez nem bajnoki volt, de ezúttal megérdemlik a dícséretet a fehérváriak, akik csaknem teljes légiós tizenegyet küldtek pályára és már félidőben három góllal vezettek. A vége pedig látványos diadal lett, amivel alighanem be is juitott a Ligakupa döntőjébe a Vidi. A meccsen Nildo két gólt szerzett, rajta kívül Alvarez, Brachi és Oliveira volt még eredményes a tartalékosabb, de nem gyenge Loki otthonában.
    DVSC - Videoton 1-5 (0-3)
    Sport hírek  -  2014. 04. 22. 13:10
    Két ezüstérmet szereztek a magyar női rögbi válogatott tagjai a hétvégi zánkai tornán
     Vasárnap rendezték Zánkán a hagyományos ENTC, edző, játékos, játékvezető képző nemzetközi rendezvényt követő női rögbi tornát. A tornán két korosztályban körmérkőzésekkel (női és U-18) mérkőztek a csapatok a végső győzelemért. A magyar női válogatott két győzelemmel és egy vereséggel a második helyen zárt Ausztria mögött. Az U-18-as korosztályban szintén második helyezést értek el a magyar lányok Csehország mögött.
    Sport hírek  -  2014. 04. 19. 20:30
    Zé Luis duplájával nyert a Vidi Újpesten
    Úgy tűnik, manapság a fővárosban van a legtöbb esélye a Videotonnak, hiszen a tavaszi egyetlen korábbi győzelmét az MTK vendégeként aratta. Most pedig sikerült nyerni Újpesten is, ahol szünet után Zé Luis két perc alatt két gólt szerezve döntötte el a mérkőzést. A végén szépítettek a hazaiak, de egyenlíteni nem tudtak, így ismét dobogós helyre lépett előre a Vidi. Jelenleg harmadik José Gomes csapata.
    Újpest - Videoton 1-2
    Sport hírek  -  2014. 04. 19. 20:21
    Ötgólos FKC-vereség Békéscsabán
     Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején hullámvölgybe került a Fehérvár KC Békéscsabán, a hazaiak ezt kihasználva 29-24–re nyertek a női kézilabda bajnokság 5-8. helyeiért zajló rájátszásban Tilingerék ellen.
    EUbility Grou Békéscsabai Előre NKSE – Fehérvár KC 29-24 (13-13)
    Sport hírek  -  2014. 04. 19. 18:15
    Egyetlen kosár döntött, a végén bukott el az Alba Fehérvár
    A szurkolók által legjobban várt rangadón fogadta az Alba Fehérvár a Szolnokot. A bajnokság favoritja a meccs elején vezetett, de Moore és Barone vezérletével fordított az Alba az első félidőben, amelyben igen jól céloztak a csapatok. Szünet után remek részhajrával már tíz pont fölé is növelte előnyét a Frade-csapat, de hiába remekelt Supola, a negyedik negyedben nem ment jól a dobás és a hajrában Simon duplájával a Szolnok szerzett győztes kosarat.
    Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj 77-78
    Sport hírek  -  2014. 04. 19. 16:12
    Ötödikként zárta az öttusa világkupát Demeter Bence
     A kínai Csengtuban rendezett öttusa világkupán a vívást követően a hetedik helyen állt Demeter Bence. Az ezt követő úszásban azonban a kilencedik helyen zárt a Volán Fehérvár sportolója. Lovaglásban sikerült javítania Demeternek, hiszen az ötödik pozíciót sikerült elcsípnie. Az utolsó kombinált számban viszont csak a tizenkilencedik helyet érte el, így összesítésben az ötödik lett a világkupán. A másik két magyar, Kasza Róbert második, míg Tibolya Péter huszonkettedik lett.
    Sport hírek  -  2014. 04. 19. 14:39
    A pezsgő összetört - felavatták Fa Nándor új hajóját, a Spirit of Hungaryt
     Egy hajó életében az egyik legfontosabb pillanat, amikor összetörik az a bizonyos pezsgősüveg, a Spirit of Hungary esetében sem volt ez másként. Fa Nándor vadonatúj hajóját Nagyszombaton, a trieszti San Giusto Kikötőben avatták fel, a sajtó, a szponzorok, a barátok és nem utolsósorban a család jelenlétében.
    Sport hírek  -  2014. 04. 18. 15:41
    Kovács Sarolta negyedik lett az öttusa világkupán
    Bár a vívás után csak a 24-ik helyen állt Kovács Sarolta a Kínában, Csengtuban zajló öttusa világkupán, a Volán Fehérvár versenyzője a folytatásban már remekelt. Úszásban a harmadik legjobb idővel zárt, míg a lovas pályán a második legjobb volt, így jó pozícióból várhatta a kombinációt, és végül felfutott a negyedik helyre, Sacit csak két kínai és egy lengyel versenyző előzte meg. A másik két magyar, Földházi Zsófia a 10-ik, míg Alekszejev Tamara 18-ik helyen végzett. Demeter Bencéék szombaton döntőznek.