Igazi csatában hozta a döntő első felvonását a Fehérvár!

Remek mérkőzést hozott, és igazi csatát a címvédő, és a Magyar Kupa-győztes párharca a bajnoki döntő első mérkőzése, Székesfehérváron. Bár az Alba a második negyedet átaludta, kiváló második félidőt produkálva kilenc ponttal nyert. Telt ház és remek hangulat fogadta a bajnoki döntő résztvevőit.
Bericap Alba Fehérvár – Szolnoki Olaj 79-70 (20-18, 10-17, 30-17, 19-18)
2013.05.22. 20:47 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről

Fotó: Simon Erika
Immár Bericap Alba Fehérvárként vágtak neki Bódi Ferencék a Szolnok elleni bajnoki döntőnek, amelyet a két évvel ezelőtti finálé visszavágójának is tekinthetünk. Bár Braniszlav Dzunics, a fehérváriak vezetőedzője még kedden azt mondta, nem foglalkozik a 2011-es, 3-2-re elveszített párharccal, igaz annyit hozzátett, akkor jobban játszott az Alba, mégis kikapott…

A találkozó előtt a közönség és a Kodály Zoltán iskola kórusa közösen énekelte el a Himnuszt, melynek befejezésekor gyakorlatilag felrobbant a csarnok! Telt ház, remek hangulat fogadta a bajnoki döntő résztvevőit.

A finálé első kosarát Szabó Zsolt szerezte, amire Florence válaszolt egy triplával, majd jött egy Szabó hármas. A harmadik perc végén Wood süllyesztett el egy újabb triplát a szolnoki gyűrűben, ezzel 8-3-ra vezetett az Alba. Wood újabb hármasával 13-5 állt az eredményjelzőn 4 perccel az első negyed vége előtt. És nem csak a dobások ültek, de a hazai palánk alatt is az Alba volt az úr az első hét perc során. A szolnoki időkérést követően, egy eladott labda után Sehovic szépített, majd Simon passzából Bell dobott egy duplát, és még egy büntetőt is kiharcolt, amit érvényesített. Szabó két büntetőjével 17-12-re vezetett az Alba két perccel a szünet előtt. Gay hármasával visszajött kettőre a Szolnok, sőt már csak egy volt közte, amikor Hollis jelentkezett a vonalon kívülről. A vendég időkérést követően jelentősen feljavult az Olaj, ennek köszönhetően 20-18-al mentek pihenni a csapatok.

Gyorsan egyenlített a Szolnok a második játékrész elején a korábbi fehérvári kedvenc Simon Balázs duplájával. Szabó Miklós kosarával a 13-ik percben pedig a vezetést is átvették a vendégek. Wood dobta a negyed első fehérvári kosarát majd’ három perc elteltével. Az Alba támadásaiból mintha kiveszett volna az ötlet még valamikor az első tíz perc vége felé, rendszeresen a dudaszó pillanatában dobtak kosárra Moorék, sokszor kétségbeesetten. Dzunics mester időt is kért 22-27-es állásnál, a negyed derekán. Hollis két büntetőjével csökkent ezután a különbség, aztán ismét a vendégek örülhettek két kosárnak is, három és féllel a nagyszünet előtt héttel húztak el Simonék. Két kosárváltásnak köszönhetően 30-35 volt az állás a szünetben, a második tíz percben csak tíz pontot dobott a Fehérvár, nyílván volt mondanivalója Dzunics mesternek a szünetben.

Wood duplájával indult a második félidő, majd rákapcsoltak a csapatok triplák, duplák itt is, ott is, pillanatok alatt 37-43 állt a kijelzőn. Majd Jones dobott faulttal együtt egy duplát, visszajött mínusz háromra a Fehérvár. Moore szólója után már csak eggyel vezetett a Szolnok, sőt az irányító triplája után ismét a Bericap Alba Fehérvár vezetett 45-44-re a 25-ik percben. Jött is a Tisza parti időkérés. Keller Ákos a 27-ik percben megszerezte első pontjait, amivel 50-50-re egalizált. Szabó utolsó pillanatban eldobott triplájának köszönhetően 60-52-vel várták a csapatok az utolsó negyedet! Nagyot fordult a világ Fehérváron 10 perc alatt!

Nenad Ascseric reklamált túlzottan Szabó hárompontosa miatt, így technikait kapott. Brandon egy büntetőt bedobott, majd egy duplát, 11-el vezetett már a Dzunics-csapat néhány másodperc elteltével. Ahogy azonban várható volt nem adta fel a Szolnok: Bell öt pontjával visszakapaszkodtak mínusz hatra. Simont lesapkázta Supola, aki a ziccert sem hibázta el, majd jött Bell hárompontosa, így kevesebb mint hét perccel a vége előtt 65-60-ra vezetett az Alba. Ekkor időt kért Braniszlav Dzunics. Hat perc volt hátra, amikor Brandon Gay kipontozódott. Négy perccel a vége előtt még mindig szoros volt, hattal vezetett a fehérvári alakulat, Moore 15-ik pontjával pedig már nyolccal. Előbb Wood, majd Jones értékesített egy-egy ziccert, így alig több mint két perccel a vége előtt tizeneggyel, 76-65-re vezetett a hazai gárda! Hollis  zsákolt óriásit, amivel el is döntötte a bajnoki döntő első felvonását, megérdemelten nyert az Alba, és 1-0-val várhatja a szombati, szolnoki visszavágót.