Idős emberek, családok százainak segített tavaly a Székesfehérvári Szociális Alapítvány

Jelentős változásokat hozott a koronavírus-járvány 2020-ban a Székesfehérvári Szociális Alapítvány működésében. Az előző esztendőkhöz képest a fehérvári segélyező szervezetektől jóval többen kértek segítséget, köztük olyanok is, akik korábban nem fordultak támogatásért. A rendkívüli esztendőben végzett munkát Láng Györgyné, az Alapítvány Kuratóriumának elnöke és Tóth Horváth Ildikó, az alapítvány szakmai vezetője és titkára összegezte.
2021.02.02. 12:34 |
Idős emberek, családok százainak segített tavaly a Székesfehérvári Szociális Alapítvány
Láng Györgyné elmondta, hogy a Székesfehérvári Szociális Alapítványt Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése határozata alapján 2016-ban a Székesfehérvár Városgondnoksága Kft. alapította azzal a céllal, hogy azoknak a székesfehérvári hátrányos helyzetű lakosoknak, családoknak nyújtson támogatást, akiknek szociális helyzete alapján a jelenlegi rendeletek szabályai ezt nem teszik lehetővé. Az Alapítványnak minden évben Székesfehérvár Közgyűlése a költségvetés keretében hagyja jóvá a rendelkezésre álló forrást, amelynek elosztását a beérkezett kérelmek alapján az Alapítvány Kuratóriuma végzi.

A támogatások eljuttatásának logisztikai hátterét az Alapítvány rendelkezésére álló szállítóeszköz segíti, és a nagyon sokrétű,  munkaigényes operatív feladatokat önkéntesként az ICSKE (Ifjúság a Jövő Családjaiért Kulturális Egyesület) munkatársai végzik évek óta nagy szakértelemmel és odaadással. Értékes munkájukra, tudásukra, továbbra is számít a Székesfehérvári Szociális Alapítvány.

Az Alapítvány irodája a Sarló utca 16. szám alatt lévő önkormányzati helyiségben van, ahol a kérelmeket minden szerdán lehet leadni, és ahol Tóth Horváth Ildikó, a Városgondnokság munkatársa, az Alapítvány szakmai vezetője és titkára mindenben segítségére van a kérelmezőknek.

Az elmúlt évekhez hasonlóan az Székesfehérvári Szociális Alapítvány 2020-ban is számtalan, szociálisan rászoruló családot és időskorú személyt támogatott egyéni igények szerint összeállított, nagy értékű élelmiszercsomagok, tisztítószerek megvásárlásával, közüzemi számlák, albérleti támogatások és tartozások kifizetésével, gyógyszervásárlással, mindennapi ügyintézéssel. Az alapítvány tavaly 600 ezer forint értében nyújtott a rászoruló fehérvári családoknak iskolakezdési támogatást, ami 10 ezer forintot jelentett gyermekenként. A családok utalványt kaptak, melyen az iskolakezdéshez szükséges eszközöket vásárolhattak.

„Tekintettel a kialakult járványügyi veszélyhelyzetre, az alapítványunkat többen keresték fel, mint korábban. Volt olyan családunk, ahol az édesapa COVID-fertőzés gyanúja miatt több hétig táppénzen volt, így igen nehéz anyagi helyzetbe kerültek. Védtük az időskorúakat is azzal, hogy 500 ezer forint értékben összesen 50 darab, élelmiszerekből és tisztítószerekből álló csomagot szállítottunk házhoz a 65 éven felüli, szociálisan hátrányos helyzetűek számára, így nekik nem kellett elhagyniuk az otthonaikat. A csomagok kiszállítása során a látókörünkbe került plusz egy fő idős személy, aki szintén anyagi problémákkal küzdött, így kibővítettük az erre a célra szolgáló keretösszegünket és számára is támogatást nyújtottunk.” – mondta Tóth Horváth Ildikó, az alapítvány szakmai vezetője és titkára.

Hozzátette, hogy a mindenki számára új és megterhelő időszakban együttműködtek más civil szervezetekkel. A Szent Imre Iskolaházat 120 ezer forint értékű tisztító- és tisztálkodási szerrel támogatták, mellyel négy, többszörösen hátrányos helyzetű gondozott családot, összesen 16 főt segítettek. Év végén Székesfehérvár Önkormányzata külön 4 millió forint forrást biztosított arra, hogy az Alapítvány 800 székesfehérvári család részére szállítson házhoz nagy értékű, tartós élelmiszereket tartalmazó csomagot az ICSKE munkatársainak közreműködésével. Különös tekintettel voltak minden esetben a járványvédelmi óvintézkedések betartására, a maszkviselésre és a csomagok lehető leggyorsabb, higiénikus átadására.

Az Alapítvány folyamatosan – jelenleg is – végzi az idősek gondozását az ICSKE közreműködésével, akik segítenek a mindennapi teendőkben, a gyógyszerek kiváltásában, a bevásárlásban, és lelki támogatást is nyújtanak az Alapítvány gondozottjai számára, beszélgetéssel, biztatással – ezzel nagyon jól elősegítik és szolgálják az Alapítvány célkitűzéseit. Köszönet érte!