HR Fest Székesfehérvár - középpontban a digitális kultúra

2020-ban országos turnéra indult a HR Fest, hogy Budapest, Debrecen és Győr mellett Székesfehérváron is megpezsegtesse a HR szakmát, valamint inspiráló keretet biztosítson az országos és régiós HR – és cégvezetők találkozásának. A fehérvári rendezvény középpontjában a digitalizáció állt, amelynek hatásai alapjaiban változtatják meg a HR szakmát.
2020.02.13. 10:38 |
HR Fest Székesfehérvár - középpontban a digitális kultúra

A HR Fest Székesfehérvár rendezvényen számos érdekes előadást hallhattak a szakma képviselői hazai sztárelőadóktól a HR szakmáról és a munka világáról.

Az eseményt Tóth Gergely, a HR Fest alapító nyitotta meg, aki kiemelte, hogy olyan témákkal találkozhatnak a résztvevők, amelyek ebben a régióban különösen fontosak, érdekesek. A HR Fest missziójáról szólva kiemelte, szeretnék megmutatni, hogy nem csak Budapesten van élet: tavaly 450 fős győri és 320 fős debreceni rendezvényt szerveztek, idén pedig több mint 500 résztvevő vesz részt a HR Fest Székesfehérvár programon. Elmondta, hogy szeretnék megmutatni a jó gyakorlatokat, sikereket, amiből sokat tanulhatnak egymástól a szakemberek.
Köszöntőjében Cser-Palkovics András polgármester örömét fejezte ki, hogy több mint 500 résztvevővel kerülhet sor a székesfehérvári HR Festre, ami jól mutatja, hogy ez a város megközelíthetősége okán különösen alkalmas arra, hogy nagy dunántúli programoknak, vagy Budapest melletti programoknak adjon helyet. Hozzátette, hogy a szakmai rendezvény a város életében kiemelten fontos területtel foglalkozik, hiszen Székesfehérvár a magyar gazdaság egyik legfontosabb ipari központja, ahol több mint 70 ezer munkahely van és több mint 32 ezer ingázó munkavállaló jár be nap mint nap dolgozni. "Ez is mutatja, hogy Székesfehérvár gazdaságában milyen fontos a humánpolitika és az, hogy az embereket meg tudják szólítani a HR szakmában dolgozók. Fontos az is, hogy a munkahelyeken jól érezzék magukat az emberek, hiszen az életünk jelentős részét munkahelyünkön töltjük." - emelte ki Székesfehérvár polgármestere, aki a HR szakma másik vetületéről, a munkaerő kiválasztásról is szólt: "Széles spektrumban mozog azoknak a szakmáknak a száma, ahol munkaerőhiány van a városban a villanyszerelőtől az óvodapedagógusig. Ezek a kérdések nem választhatóak el az oktatástól: ma már elsősorban készségeket kell átadni a fiataloknak, de nem feledkezhetünk el a felnőttképzésről sem, különösen a digitalizáció és az ipar 4.0 tükrében." - tette hozzá.

A HR Fest Székesfehérvár központi témája a digitalizáció volt annak tükrében, hogy a mesterséges intelligencián alapuló megoldások terjedését nem hogy megállítani, de lassítani sem nagyon lehet.

Az előadók kiemelték, hogy az okos eszközök és robotok alkalmazása még annál is gyorsabb folyamat lehet, mint amit számos, a témával foglalkozó előrejelzés felvet. A rendezvényen Kővári Adrienn, a Borealis Consulting üzletfejlesztési menedzsere Digitális lépésváltás a visszajelzési kultúrában címmel tartott előadást, a HR – Network Kerekasztal beszélgetés pedig azt a témát járta körül, hogy a cégek hogyan válasszanak HR Tech-et?