Hősies küzdelemben maradt alul a DKKA a MAFC ellen

Sokáig vezettett a Dávid Kornál Kosárlabda Akadémia és az utolsó pillanatokig nyílt meccset játszott a Piros csoport élmezőnyébe tartozó fővárosiakkal.
Dávid Kornél KA – Újbuda MAFC 95-97 (20-13, 21-20, 26-33, 28-31)
2024.01.11. 07:46 |

Kiváló hangulat és viszonylag sok érdeklődő fogadta a csapatokat a Ligetsoron az MKOSZ csarnokban. A MAFC ugyan kétszer megszerezte a vezetést, de 6-4-nél már a DKKA-nál volt az előny. Jól felvette a csapat a fővárosiak által diktált tempót, és tulajdonképpen nem látszott, hogy a két együttes nem azonos osztályban szerepel a bajnokikon. Kis, Kuttor és Molnár is ponterősen kezdte a mérkőzést, és 20-13-ra elvitte a hazai csapat az első negyedet. A folytatás is remekül alakult, a 14. percben már 29-22-re vezettett a DKKA a 18-ban pedig a tízpontos határt is átlépték. A 20. percben az addig remekül játszó Kis Raul gyors egymásutánban megkapta a 3. és a 4. személyijét is, így hiába vezettett a fehérvári csapat 41-33-ra a szünetben, nem ígérkezett egyszerűnek a folytatás.

Nem is lett az, hiszen Bordács vezérletével 43-40-re jött fel a MAFC, majd, amikor Simon és Szabó pontjaival meglépett a DKKA, egy könnyű síppal befújt személyit emésztett meg túl nehezen Simon és a kispad, aminek két technikai és négy Kovács-büntető lett az eredménye. 63-53-nál sem hagyta magát lerázni a piros-fekete csapat, amely feljavult dobóteljesítményének és a játékrész során dobott 13 büntetőjének is köszönhetően 67-66-ra zárkózott fel. Szabó és Simon próbálta tartani a vezetést, ami sokáig sikerült is. A 35. percben Polgárdy hármasával átvette a vezetést a MAFC (80-83). A 37. perc végén 90-83-ra húztak el a vendégek, amire 5 ponttal válaszolt a DKKA. Bár a fehérvári csapatmindent kiadott magából, már nem sikerült utolérni az újbudaiakat, akik végül egyetlen kosárnyi különbséggel, 97-95-re nyertek az MKOSZ-csarnokban.

A vereség ellenére óriásit játszottak a fehérvári srácok, és előzetesen talán csak kevesen gondolták, hogy ennyire szoros lesz a vége. Szabó Zsolt ezen az estén is vezére volt a csapatnak, de Molnár Dániel, Kis Raul és Simon Benedek teljesítménye is kiemelhető. Folytatás pénteken, immár a bajnokságban, a Győr ellen.