Hazai pályán kapott ki a Videoton a Honvédtól

A sikeres európai szereplést követően hazai pályán szenvedett vereséget a Videoton. A Honvéd a 11. percben szerzett vezetést és előnyét meg is tartotta a lefújást jelző sípszóig. A 91. percben óriási lehetőséghez jutott a Vidi, hogy legalább döntetlenre hozza a meccset, de Nikolics büntetőjét kiütötte Lovric, a Honvéd mezőnyjátékosa, ugyanis kiállították kapust, aki Torghellét ütötte el gólhelyzetben.
Videoton FC- Budapesti Honvéd 0-1 (0-1)
2012.08.12. 17:26 |
Az sikeres európai szereplést követően hazai pályán szenvedett vereséget a Videoton. A Honvéd a 11. percben szerzett vezetést és előnyét meg is tartotta a lefújást jelző sípszóig. A 91. percben óriási lehetőséghez jutott a Vidi, hogy legalább döntetlenre hozza a meccset, de Nikolics büntetőjét kiütötte Lovric, a Honvéd mezőnyjátékosa. A 11-est megelőzően ugyanis kiállították a kapust, aki Torghellét ütötte el gólhelyzetben.
A Videoton kezdte aktívabban a mérkőzést, Torghelle esése után már a 2. percben büntető-gyanús helyzetet jegyezhettünk fel. Tíz perc után kicsit kijjebb jött a Honvéd, és első helyzetéből egyből meg is szerezte a vezetést. Délczeg tette a labdát Zivanovic elé, aki kilőtte a jobb alsó sarkot. Próbált támadásban maradni a fehérvári alakulat, Torghelle lövése a lécet is érintette, összességében viszont elsősorban a feszült hangulatról, a sok lapról marad emlékezetes az első félidő: Szabó Zsolt ötször is előszedte a sárgát – összességében 11 ilyen figyelmeztető cédulát osztott ki a 90 perc során. Ehhez jött még, hogy Paulo Sousát a 70. percben elküldte a kispadtól a játékvezető.
Addig azért történt egy s más, Délczeg például nem sokkal a szünet után komoly helyzetet puskázott el. A Vidi többet kezdeményezett, de nehezen boldogult a kispesti fallal, a fővárosi kontrák pedig helyenként igen veszélyesnek bizonyultak. Plusz a beívelések is, Ignjatovic fejesénél minden tudására szüksége volt Bozovicnak. Sokáig úgy tűnt, leperegnek a hátralévő percek, de tartogatott még fordulatot a meccs. Torghelle esése után büntetőt kapott a Vidi, a kapuba pedig a második sárga lappal leküldött Kemenes helyére Lovric állt. A bekk hihetetlen vetődéssel hárította Nikolic jobb alsóra helyezett kísérletét, így maradt a 0-1 a lefújásig. A Honvéd rendkívül taktikus, fegyelmezett futballal győzött 1-0-ra a Sóstói-stadionban, így három kör után is hibátlan az OTP Bank Ligában. A Videoton négy ponttal áll.