Hatékony volt az Alba Fehérvár a Kecskemét ellen

Az első félidőben nagyszerűen működött a fehérváriak agresszív védekezése a Kecskemét ellen, a táblázat második helyezettje a húsz pontot sem érte el a VOK-ban! Lepattanók terén is óriási volt a különbség és hiába vannak fárasztó utazások az Alba mögött, fizikailag sem tűnt gyengébbnek ellenfelénél. A második játékrészben is gond nélkül tartották előnyüket Kempék és a vártnál sokkal simábban nyerték a rangadót.
Alba Fehérvár - KTE Duna-Aszfalt 81-57
2013.11.30. 20:27 |
A fehéváriak ismét megmutatták, hog a Carlos Frade által képviselt játékfelfogás és rendszer működőképes. A nemzetközi porondon rendre szoros meccseket játszik erősebb ellenfelekkel, itthon pedig győzelmi eséllyel veszi fel bárkivel a harcot az Alba. Pedig a Kecskemét remekül teljesít a szezonban, eddigi egyetlen veresége is szoros volt - most azonban nem volt esélye. Moore ezúttal a triplák értékesítésében jeleskedett, a többiek is szorgosan dolgoztak támadásban - a kulcs mégis, újfent a csapatmunka volt. Ez főleg a védekezésben nyilvánul meg, az agresszív letámadással a Kecskemétnek is meggyűlt a baja, s közben a lepattanó-csata is hatalmas hazai fölényt hozott. A végén 50-27 volt a mieink javára... A második félidőben csak pár ponttal tudott közelebb férkőzni az ellenfél, de a hajrában tettek róla Kempék, hogy jelentős vereséggel utazzon haza az Ivkovics-csapat. Juhos zsákolása zárta a remekül sikerült meccset.
Alba Fehérvár - KTE Duna-Aszfalt 81-57(15-7, 24-12, 17-18, 25-20)

Alba Fehérvár: Szanati 3/3, Hobbs 6, Kemp 15, Juhos 11, Tóth N.15.Cserék: Supola 3, Blaskovits 3, Oláh, Moore 14/12, Tóth P. 2, Somogyi 9.
 KTE: Wittmann 4, Mészáros M. 1, Djeraszimovics 12/3, Jovanovics 7/6, Karahodzsics 10. Cserék: Stefanovics, Pongó M. 7, Pongó Má. 7/3, Hegedűs 7/3, Bencze 2.