Háromgólos, biztos győzelem az esőben

Az Arany Ászok Liga 9. fordulójában az FC Fehérvár együttese a Diósgyőr BFC-t fogadta. A hazaiak végig kézben tartották a találkozót, és korai góljukat követően még kétszer vették be Kövesfalvi kapuját. A fehérváriak megérdemelten tartották itthon a három pontot, kis szerencsével akár nagyobb arányú is lehetett volna győzelmünk. Sajnos a szakadó eső és az irreális talaj sokszor megtréfálta a csapatokat, ettől függetlenül izgalommentes mérkőzésen van túl a piros-kék alakulat.

2004.10.17. 12:43 |

Az Arany Ászok Liga 9. fordulójában az FC Fehérvár együttese a Diósgyőr BFC-t fogadta. A hazaiak végig kézben tartották a találkozót, és korai góljukat követően még kétszer vették be Kövesfalvi kapuját.

Nem fogadta kegyeibe azokat a szurkolókat az időjárás, akik dacolva mindennel kilátogattak a Sóstói-stadionba. Kissé furcsának tűnt a rendőrség és a biztonságiak által felállított erődemonstráció. Pedig csupán körülbelül ötven, mindenre elszánt, ám aránylag sportszerűen drukkoló Diósgyőr-drukker érkezett Fehérvárra. Nem véletlenül jegyezték meg többen is, hogy inkább a szezonnyitón, az UTE ellen kellett volna ekkora erőket csoportosítani a nyugalom megőrzésére…

Már a 4. percben vezetést szerzett a hazai gárda. Először Vitelki veszélyeztette saját kapuját Szabó Tibor beadása után, de azt még Kövesfalvi szögletre tolta. Ebből aztán Schwarcz öt méterről a védők között a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1-0
 Egy perc múlva Tóth Balázs középre ívelése után Máté irányította a labdát saját kapuja felé, ebből is kis híján öngól lett. A 9. percben Horváth F. került helyzetbe, beforgatta védőjét, de 7 méterről mellé lőtt. A 22. percben Szabó Tibor 32 méteres szabadrúgása kipattant a védőkről, Hercegfalvi lecsapott a labdára, és 20 méterről mellé lőtt. (nagy helyzet volt! A 38. percben Tisza kecsegtető helyzetben a fehérvári kapu előtt keresztbe lőtt a labdát.
Az első játékrész jobbára a fehérváriakról szólt, amennyiben jobban használják ki lehetőségeiket Szabóék többgólos vezetéssel birtokukban mehettek volna pihenőre.

Az 50. percben Egressy 18 méteres lövéssel veszélyeztetett, de Tudor biztosan hárított. Az 55. percben Hornyák jobb oldali beadása találta üresen Virághot, de ő ballal a jobb kapufa mellé lőtt. A 61. percben Egressy labdájával Tisza ugorhatott meg, aki 12 méterről lőtt, de Tudor bravúrral védett.
A 64. percben növelte előnyét az FC Fehérvár. Bizonytalankodott a vendégvédelem, Schwarcz Tóth Balázs elé tálalt, aki 12 méterről a kifutó kapus fölött emelt a kapu közepébe. 2-0.
A 70. percben Müller 24 méteres nagy erejű bombáját hárította Tudor. A 74. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy a diósgyőriek szépítsenek, amikor Tisza közeli lövését Kuttor a gólvonalról vágta ki. A 88. percben Tóth Balázs hosszasan vezette a labdát a vendég kapu felé, majd amikor azt várták a védők, hogy lepasszolja a középpályás lövésre szánta el magát, és 20 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3-0
A fehérváriak megérdemelten tartották itthon a három pontot, kis szerencsével akár nagyobb arányú is lehetett volna győzelmünk. Sajnos a szakadó eső és az irreális talaj sokszor megtréfálta a csapatokat, ettől függetlenül izgalommentes mérkőzésen van túl a piros-kék alakulat.