Harmadik helyen végzett a bledi tornán a Hydro Fehérvár AV19

Három mérkőzést játszott Bledben az EBEL-szezonra készülő fehérvári hokicsapat. Az első kettőt szorosan elvesztette, a harmadikat megnyerte, így végül harmadik lett a négycsapatos tornán. Szombaton a Szuperkupa döntőjében már tétmeccs vár Hannu Järvenpää csapatára.
2019.08.26. 10:16 |

Az EBEL-rivális Villach ellen lépett jégre először a bledi tornán a Hydro Fehérvár AV19. Az első két harmadot egyaránt egy góllal nyerte az osztrák együttes, a harmadikban Lehtonen szépített, így 2-1-es vereség lett a vége. Fordulatos volt a második meccs, a Grenoble ellen 2-1-re és 3-2-re is a Fehérvár vezetett, végül azonban hosszabbításban 4-3-ra a franciák nyertek. A mieink góljait Kuralt és Sarauer ütötték. A torna záró napján a szebb napokat megélt, hajdani EBEL-es Jesenice ellen Stipsicz, Erdély és Lehtonen talált be, a Volán 3-1-re nyert és így harmadik lett a szlovéniai eseményen.

Szombaton a magyar Szuperkupa döntőjében a Ferencvárossal találkozik a Hydro Fehérvár AV19, a meccset a budapesti Tüskecsarnokban rendezik. Közben már lehet licitálni az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna (szeptember 6-8.) volános mezeire, melyek a szokásoknak megfelelően külön erre az eseményre készülnek. A klub honlapján keresztül is megtehetik ajánlataikat a kedvencek mezeire a szurkolók.