Győzelem, de kupabúcsú botrányos végjátékkal

Visszavágott a Videoton a Győrnek a Magyar Kupa elődöntőjében, de hiába nyertek 2-1-re a fehérváriak az ETO stadionjában, a hazai 0-2 után a bajnoki listavezető jutott a fináléba. A mérkőzésen Kovács és Brachi góljával hosszabbításra álltak a felek, a végén azonban Kink továbblőtte a Győrt. A lefújás előtt lökdösődés, tömegjelenet tette botrányossá a befejezést.
Győri ETO - Videoton 1-2 (0-0)
2013.05.09. 07:48 |

A Győr kontrajátékkal nyert Fehérváron az első meccsen, s ehhez ragaszkodott a másodikon is, de teljesen hatástalan volt. Igaz, az első félidőben a Vidi sem tudott komolyabb lehetőséget, csak mezőnyfölényt kialakítani. Szünet után viszont egyértelműen jobbak voltak a fehérváriak, és az 58. percben meg is szerezték a vezetést, a Mitroviccsal kényszerítőző Kovács góljával. És az összesítésben egyenlítő gól is összejött, Brachi 11-esből vette be Molnár kapuját. A hajrára a Vidi elvesztette az ütközés után eszméletét vesztő Nikolicsot - az utolsó percekben pedig a továbbjutás esélyét is, mert Kink betalált, részben Bozsovics hibájából. Juhász Rolandot kiállította a nem túl erélyes játékvezető, akinek a végén teljesen kicsúszott a kezéből a meccs, a fehérváriak pedig heves reklamálással zártak. Eközben a biztonsági emberekkel is összetűzésbe keveredtek - botrányos jelenetekkel ért véget a kupaelődöntő. Egyértelműen az első talákozón vesztette el a párharcot a Vidi, mert a másodikon jobb volt ellenfelénél.

Gl: Kink, ill. Kovács, Brachi (11-esből)