Gyulai Memorial: Rudisha, McLeod és Campbell-Brown újra indul

A tavalyi verseny legnagyobb sztárja, David Rudisha újra indul a Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíjon, július 4-én, Székesfehérváron. Mellette ott lesz a rajtvonalon majd az olimpiai bajnok 100 gátas Omar McLeod, valamint a világbajnok Szergej Subenkov, illetve ismét Fehérvárra érkezik a háromszoros olimpiai aranyérmes Veronica Campbell-Brown is.

2017.06.15. 10:11 |

A szervezők csütörtöki hírlevele emlékeztet, hogy a kenyai futó tavaly a világ akkori legjobb eredményével (1:43.35 p) nyert 800 méteren a Székesfehérvári Regionális Atlétikai Központban, s megkapta a Dr. Spiriev Bojidar trófeát, amelyet a legjobb teljesítményt nyújtó induló vehet át. A világcsúcstartó a riói olimpián 1:42.15 perccel védte meg címét, aminél 2016-ban senki sem futott jobbat a kétkörös távon. Minden idők nyolc legjobb ideje közül hat Rudisha nevéhez fűződik 800-on.

Az olimpiai bajnok és a világbajnok lesz az Európa-bajnoki ezüstérmes Baji Balázs ellenfele 110 méter gáton. A riói aranyérmes Omar McLeod már kétszer indult a Gyulai Memorialon, de még nem tudott győzni. A jamaicai az egyetlen sprinter a világon, aki 110 m gáton 13 másodpercen, 100 méteren pedig 10 másodpercen belüli eredménnyel büszkélkedhet. McLeoddal ellentétben az orosz Szergej Subenkov 2015-ben megnyerte a versenyt, abban az évben a világbajnoki címet is begyűjtötte.

A nőknél visszatér minden idők egyik legeredményesebb atlétanője, Veronica Campbell-Brown. A jamaicai versenyző háromszoros olimpiai és háromszoros világbajnoki aranyérmes, s a Gyulai Memorial háromszoros győztese.

fotó: Runner's Wolrd

1. Siskó Zsófia egyéni csúcsával, Szabó Dániel jó szereplésével Magyarország nyerte a Csapat EB második ligáját

Egyéni csúcsot elérni mindig felemelő. Idén már második alkalommal élhette meg Siskó Zsófia, az ARAK rúdugrója ezt az élményt. A tel-avivi Csapat EB-n elérni pedig igazán bravúros teljesítmény! A 420 cm-es új rekorddal pedig Siskó a második helyen végzett, felülmúlva az előzetes várakozásokat. Szabó Dániel is kitett magáért, az idén 10.49-re gyorsuló, Magyarország leggyorsabb sprintere nagy ellenszélben is 10.52-ig jutott, amivel az előkelő ötödik helyen zárt.

2017.06.27.
  2. Junior OB aranyérmeket hozott a fővárosból a Fehérvár Lionz

A hétvégén rendezték a felnőtt, U11, U15 és U19 országos frizbi-bajnokságot a budapesti Goldball pályán. A Fehérvár Lionz U11, U15 női és open, illetve felnőtt open kategóriában indított csapatot, összesen harmincnégy fővel. Az U15-ös lányok és az open csapat is elhozta az aranyérmet. Az U11-esek 2. és 3. helyet szereztek, a felnőttek pedig open 6. helyezést érték el.

2017.06.27.
  3. A világ legjobb magasugrói is itt lesznek a Gyulai Memorialon

A sprint, vagy gátfutó számokhoz hasonlóan férfi magasugrásban is igazi sztárparádét hoz a július 4-én, a Bregyó-közi atlétikai centrumban rendezendő Gyulai István Memorial. A szervezők hírlevelükben jelentették be, hogy az utóbbi három évben győztes világklasszisok ismét eljönnek, és ezúttal egymás ellen versenyezve próbálják megnyerni a számot. Ez pedig Magyarországon még soha nem látott színvonalú magasugró parádét jelent.

2017.06.26.
  4. Csütörtökön már az Európa Ligában játszik a Videoton - jegyinformációk

Az Európa Liga első selejtezőkörében, június 29-én, csütörtökön 20:45-kor játssza idei első nemzetközi tétmeccsét a Videoton. A Pancho Arénában sorra kerülő mérkőzésre a VidiShopban és a helyszínen is megvásárolhatók a jegyek, de legkényelmesebben és legolcsóbban interneten juthatnak hozzá belépésre jogosító bilétáikhoz a szurkolók.