Győrben győzött a Videoton - vége a nyeretlenségi sorozatnak

4-0-ra győzött a Videoton labdarúgócsapata a rájátszás első fordulójában a Győr otthonában. A székesfehérvári együttesben Magasföldi 2, míg Tóth és Savu 1-1 gólt szerzett. A Videoton a következő fordulóban, jövő szombaton a Pécs együttesét fogadja.

2004.04.10. 21:48 |

Tudor, Pantics, Risztics és Schwarcz sérülés miatt nem állt Csank János rendelkezésére, így a székesfehérvári gárda a Turi - Fehér, Szalai, Koller, Kóczián - Vochin, Dvéri, Tóth B., Voicu (Szabó T. 34.) - Hercegfalvi (Medved 71.), Magasföldi (Savu 83.) összeállításban lépett pályára.

A Videoton a 18. percben szerzett vezetést. Dvéri által legurított szabadrúgás után Tóth Balázs 20 m-ről bombázott a jobb felső sarokba. 8 perccel később Voicu szép cselek után laposan játszott középre, Magasföldi 3 m-ről a győri kapuba passzolt. A 31. percben szépítehett volna a Győr, hiszen Priskint buktatták a 16-oson belül, Erdős játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Stark lövését Turi bravúrral hárította. A félidő utolsó percében Kóczián nagyszerű labdájával Magasföldi középen tört kapura, elvitte a labdát a kifutó Sebők mellett, majd 7 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt.
A 89. percben Videoton szöglet után Savu elé pattant a labda, aki 7 m-ről a bal felső sarokba lőtt.

A Videoton tehát győzelemmel kezdte a rájátszást, és Magasföldi József 2 góljával "vágott vissza" az őszi Böjte által elkövetett durva szabálytalanságért, amikor a fehérvári játékosnak eltörött az állkapcsa.

A Videoton a következő fordulóban, jövő szombaton a Pécs együttesét fogadja.