Győzelemmel kezdte az emléktornát a Fehérvár AV 19

Remek emberelőnyös játékának köszönhetően 3-2-re nyert az Ifjabb Ocskay Gábor Emléktorna nyitónapján a Fehérvár AV 19. A Lausitzer Füchse ugyan 0-2-ről még egyenlített, Gilbert góljára már nem jött válasz a DEL 2-es gárdától.

2017.09.01. 22:11 |

Közel telt ház fogadta az Ifjabb Ocskay Gábor Emléktorna első Volán-meccsén a résztvevőket. A házigazda Fehérvár AV 19 pedig hamar meg is hálálta a bizalmat. A 3. percben Uotila értékesítette az első fehérvári emberelőnyt, a nézők pedig igazi finn gólt láthattak, hiszen Uotila Luttinen és Jyrkkiö összjátéka végén vette be Kessler kapuját. Három perccel később ismét előnybe került a Benoit Laporte csapata, Uotila pedig ismét betalált, 2-0. A második harmadra összekapta magát a korábbi fehérvári tréner, Hannu Järvenpää vezette Lausitzer Füchse, és hat perc alatt egyenlítettek a németek: előbb Götz szépített, majd Lennardson egalizált. Döntetlenről indult tehát a záró harmad, bő negyedórával a vége előtt David Gilbert használt ki egy újabb fehérvári emberelőnyt, és bár a végén a német együttes levitte kapusát, hat az öt ellen sem tudták bevenni Rajna Miklós kapuját, így pedig 3-2-es győzelemmel kezdte az emléktornát a Fehérvár AV 19. A nap első meccsén a Medvescsak Zagreb 2-0-ra legyőzte az Érsekújvárt.

Fehérvár AV 19 – Lausitzer Füchse 3-2 (2-0, 0-2, 1-0)
Gólszerzők: Uotila (2), Gilbert illetve Götz, Lennardson.