Győzelemmel kezdett a Kiskút a női Szuperligában

Magabiztos győzelemmel kezdte a női tenisz csapatbajnokságot a Diego SC – Kiskút TK. A budapesti-fehérvári alakulat hazai pályán, Székesfehérváron 6-1-re legyőzte a Győrt a Szuperliga első meccsén, folytatás szerdán, szintén hazai pályán a címvédő MTK ellen.
Diego SC – Kiskút Fehérvár TK – GYAC 6-1

2017.07.17. 16:27 |

A Győr ellen fontos volt a jó rajt a női Szuperligában, ennek megfelelően mindkét délelőtti páros mérkőzést megnyerte a Diego SC – Kiskút TK közös csapata. Marosi Katalin a román Mihaela Buzarnescuval az oldalán 6:0, 6:3-ra győzött a Bartosik-Kovács duó ellen. Az "Udvardy-lányok", Panna és Luca (utóbbi mindössze tizenkét éves) 6:3, 7:6-ra nyert a Meiszter/Zsitvay kettős ellen, így 2-0-ás hazai előnnyel jöhettek a délutáni egyes meccsek.

Ahol tovább remekelt a fehérvári gárda: Békefi Bianka 6:4, 7:5 arányban verte Bartosik Rékát, Pirók Alexa ugyan az első játszmát elveszítette Kovács Zitával szemben, de fordítani tudott és három szettben, 3:6, 6:2, 6:2-re szintén győztesen hagyta el a pályát. Fekete Lili nagyon simán, 6:1, 6:0-ra „lépte le” Szőke Nórát, míg Juhász Lilla ugyanilyen arányban kapott ki a győri Zsitvay Adrienntől, addig Udvardy Panna 6:1, 6:0-val tükörsimán hozta a Meiszter Mercédesz elleni záró összecsapást. Ezzel pedig 6-1-es győzelemmel kezdte a Szuperliga küzdelmeit a székesfehérvári csapat. Szerdán már nem lesz ilyen könnyű dolga az együttesnek, 11:00-tól a bajnoki címvédő MTK érkezik a Kiskút Tenisz Klubba, igaz, azon a találkozón Fehér Tamás csapatmenedzser már számíthat a 2015-ben a juniorok páros versenyében, Wimbledonban győztes, jelenleg a női egyéni világranglistán 238-ik Stollár Fannyra.

1. Külföldi előadókat hallgattak a fehérvári kosárlabdaedzők

Nemzetközi szakmai együttműködés keretében workshopot tartott az Alba Regia SC az egyesületben dolgozó kosárlabda edzőknek. Az eseményen spanyol és portugál szakember tartott előadást saját országuk edzőképzéséről.

2018.01.16.
  2. Mozdulj, Fehérvár! - tematikus sportnap sztárfellépőkkel

Az év első jelentős tömegsport eseményére várják a mozogni vágyókat szombaton a székesfehérvári MKOSZ-csarnokba. Az egész napos eseményen különböző fitnesz- és egyéb mozgásformákat lehet avatott vezetők segítségével kipróbálni, közben egészségügyi és életmód tanácsadásokon, szűréseken is részt vehetnek az érdeklődők.

2018.01.15.
  3. Országos mászóverseny lesz hétvégén az István Királyban

Hétvégén látványos, izgalmas programot ígér a 4. Rotpunkt Nehézségi Falmászó Verseny. Az István Király Általános Iskolába várnak minden érdeklődőt, akik szívesen megnézik az ország legjobb pókembereit. A döntők 18 órakor kezdődnek, a belépés ingyenes.

2018.01.15.
  4. Jobb volt emberelőnyben, többet lőtt és nyert a Klagenfurt a Volán ellen

A grazi vereség után nagyon kellett volna a siker a Fehérvár AV19-nek a play-off pozíciókért vívott harcban, de az ellenfél ereje miatt ehhez bravúrra lett volna szükség. Mint a feltételes mód mutatja, nem sikerült: a negyedik helyen álló Klagenfurt sokkal több kapuralövéssel és jobb emberelőny-kihasználással elvitte a pontokat a Raktár utcából.