Gyors Volán-vezetés, utána viszont vereség Grazban

Már az első percben gólt ütött Erdély Csanád, ezzel vezetett a Graz othonában a Fehérvár AV19, de a továbbiakban nem sok babér termett a számára. A hazaiak hamar fordítottak és a későbbiekben növelni is tudták előnyüket. Jól használták ki, hogy sokat szabálytalankodott és volt emberhátrányban a magyar csapat. Idegenben nagyon nem megy a Volánnak, amely utolsó a táblázaton.
2017.10.14. 01:21 |

A Fehérvár új kapusa, Mac Carruth most debütált az EBEL-ben, ésúgy tűnt, meghozhatja az idegenben eddig nem éppen fényesen szereplő Volán szerencséjét. Erdély Csanád (a  képen) az első kapuralövéssel vezetést szerzett a bajnokságban legtöbb gólt kapó Graz otthonában. De a hazaiak a 10. percre fordítottak, főleg, mert a fehérvári kiállításokat remekül használták ki. A második harmadban egyenlő létszámnál is betaláltak, de ekkor még maradt remény, mert Hári János szépített. A záró játékrészben viszont már csak a Graz talált be, kétszer is, vagyis a ligában legkevesebb gólt ütő Fehérvár most sem tudott kibújni a bőréből. Az 5-2-es vereséggel utolsó helyre csúszott vissza, vasárnap hazai jégen az Innsbruck ellen javíthat Benoit Laporte csapata.

MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS – FEHÉRVÁR AV19 5–2 (2–1, 1–1, 2–0)

Gólütők: Erdély (0:08 – 0–1), Oberkofler (5:10 – ee, 1–1), Setzinger (9:07 – ee, 2–1), Brophey (24:17 – 3–1), Hári (37:33 – 3–2), Setzinger (49:09 – ee, 4–2), Ograjensek (53:45 – 5–2)