Gyors pengeváltást és döntetlent hozott a Vidi-Paks

A labdarúgó NBI második fordulójában a Simon-fivérek hozták 1-1-re a derbit. András vezetést szerzett, az egykori Vidis, Ádám pedig öngóljával egalizálta az eredményt - mindezt pár perc leforgása alatt. A Paks ezúttal is kellemetlen ellenfél volt, igyekezett tördelni a játékot a Pancho Arénában.

2018.07.28. 22:28 |

Valamennyi hétvégi NBI-es mérkőzés szomorú apropóval indult, a kezdősípszó előtt a Pancho Arénában is elnémult egy percre a lelátó: a héten kilencvenhat éves korában elhunyt Szepesi György emléke előtt tisztelegtek. A legendás sportriporter neve egybeforrt a magyar sport sikereivel, a londoni 6:3 mellett tizennégy labdarúgó világbajnokság kommentátora volt és majd félszáz olimpiai aranyérem megszületéséről tudósított.

A második fordulóra rendelt Vidi-Paks derbi abból a szempontból különleges volt, hogy eredetileg a tolnaiak otthonában rendezték volna a meccset, azonban ott még épül a stadion, így a két klub felcserélte a pályaválasztói jogot.

Marko Nikolics vezetőedzőnek gondolnia kellett a jövő heti BL-selejtező visszavágóra, így Tamás Krisztián, Pátkai Máté, Danko Lazovics és Sztefan Scsepovics is bekerült a fehérváriak kezdő tizenegyébe, egészen pontosan: Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Tamás - Nikolov, Kovács, Varga, Pátkai - Lazovics, Sztefan Scsepovics összeállításban futott ki a gyepre a Vidi. A tikkasztó melegben csendes futballal telt az első negyed óra. Ekkor elsősorban a Paks volt veszélyesebb, amely a huszonharmadik percben meg is szerezte a vezetést: Szabó János sokadik felfutása után középen Simon András kotorta közelről a hálóba labdát. Viszont hat perccel később egyenlített a Vidi!  Tamás Krisztián lőtt nagy erővel a bal oldalról, laposan és az ex-Vidis Simon Ádámról közelről a kapuba pattant a labda.

A fordulás után elsősorban a Vidi veszélyeztetett, a paksiak pedig a sárga lapokat gyűjtötték, rövid idő alatt hárman is figyelmeztetést kaptak közülük. Nikolics mester támadásban próbálta frissíteni együttesét: Huszti és Marko Scepovics is beállt. A hetvenötödik perc nagy ziccert hozott, igaz a vendégek alakították ki, Kovácsiktól kellett óriási bravúr, ahhoz, hogy kitornássza Papp fejesét. A vendégek igyekeztek tördelni a játékot, többek között ennek lett az eredménye a hat perces hosszabbítás, aminek a végén ott volt Huszti lábában a meccslabda. A középpályás egy tetszetős jobb oldali akció után jó tizenötről lőtt fölé.

A Vidi számára szerdán jön a következő erőpróba, a Ludogorec elleni BL-selejtező visszavágója.

MOL Vidi FC - Paks 1-1 (1-1)

MOL Vidi FC: Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Tamás - Nikolov (Huszti), Kovács, Varga, Pátkai (Sós) - Lazovics, Sztefan Scsepovics (Marko Scepovics).

Gólszerző: Simon Á. (öngól), illetve Simon A.