Gorsenyina tizenhárom gólja is kevés volt - eggyel nyert a Vác Fehérváron

A Vác együttesét fogadta hazai pályán a bajnokság negyedik fordulójában az Alba Fehérvár KC. A szünetben a vendégek álltak jobban, a második félidőben már néggyel is ment a Vác, és bár a hajrá előtt még vezetett is a Fehérvár, nem jött össze a pontszerzés.

2017.10.08. 19:47 |

A Vác ellen sem volt ott a keretben, csakúgy, mint a szombathelyi kupameccsen Sonja Bajraktarovics. A montenegrói kapus nemes egyszerűséggel a válogatott szünet után nem jelent meg az Alba Fehérvár KC edzésein. Így Mistina Kitty mellett a felnőtt mezőnyben éppen Szombathelyen bemutatkozó Hernádi Dorinát nevezte Deli Rita.

Kellett is kis idő mire Mistina elkapta fonalat, de az első félidő közepén több védés után Karoline De Souza hetesét is hárította. A Fehérvárnak is kellett három perc, hogy észrevegye, elkezdődött a meccs. 1-3 után azonban villámgyorsan átvette a vezetést a hazai gárda. Sőt, egy 4-1-es rohammal bő tíz perccel a rajt után 8-6 állt az eredményjelzőn. Ezután azonban megdöccent az Alba szekere, kilenc percen át maradt érintetlen Barbara Arenhart kapuja, ez idő alatt a Vác öt gólt dobott, és fordított. A gólcsendet a huszadik perc végén az akkor a hetedik találatát jegyző Olga Gorsenyina törte meg, az átlövő-irányító nem sokkal később meglőtte a nyolcadikat is, de az egyenlítő gólt büntetőből Lavko szerezte. A játékrész hajráját – ha csak picivel is – de a Vác vitte, a szünetben eggyel vezettek a Duna-partiak.

A második félidő elején kétszer is büntetőhöz jutott a Fehérvár, de Arenhart mindkétszer védett, végül Mendy tudott egyenlíteni – ziccerből. De jött előbb Helembai, majd Radosavljveic és megint kettővel vezetett a Vác. A 42. percben pedig már négy gól volt a különbség, de ekkor ismét összekapta magát a fehérvári gárda, és Gorsenyina – a légiós tizenhárom góllal zárta a meccset - vezetésével az 51. percre egyenlített, majd Mendy góljával hosszú idő után a vezetést is átvette. Váci oldalon Jovetic kapta el a fonalat, fehérvári részről pedig Lavko. Három perccel a vége előtt egyenlő volt az állás, Szamoránsky Piroska rutinja, és hidegvére is kellett a váciak győzelmet érő góljához. A Kisvárda elleni meccshez hasonlóan újra egygólos hazai vereséget szenvedett az Alba Fehérvár KC, ezúttal a Vác győzött 30-29-re.

Alba Fehérvár KC – Váci NKSE 29-30 (15-16)
Fehérvár: Mistina (Hernádi) - kapusok – Májer, Zsilinszkajtye 1, Lavko 4(2), Mendy 4, Gorsenyina 13(5), Pelczéder 2, Gjorgjijevska 2, Mayer 1, Temes 1, Piller 1, Tornóczky.