Férfi kosárlabda Eb - Győzelem a románok ellen, nyolcaddöntőben a magyarok

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 80-71-re legyőzte kedden a házigazda Romániát az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának negyedik fordulójában, így továbbjutott az isztambuli nyolcaddöntőbe. A nagyszerű sikerből az Alba Fehérvár játékosa, Keller Ákos is kivette a részét, a csapat két legjobbja pedig Vojvoda Dávid és a korábbi fehérvári kedvenc, Hanga Ádám volt.
2017.09.05. 21:35 |

Esélyesebb volt a magyar válogatott az Európa-bajnokságon még nyeretlen házigazda ellen, de a kolozsvári csarnok 9121, zömében a hazaiakat támogató nézője előtt kellett kis idő, mire felvette a ritmust. Igaz, nagyon szép számú magyar szurkolósereg is volt a csarnokban, amely végig komoly támogatást nyújtott a mieinknek. Az első negyed végén már vezett Magyarország, amelyben nem meglepő módon az ex-fehérvári Hanga Ádám volt a vezéregyéniség, de felnőtt mellé, nem először Vojvoda Dávid is. Kettejükkel nem tudtak mit kezdeni a románok, a meccs végéig a szolnoki bedobó 26, Hanga pedig 25 pontig jutott.

A magyar csapat kontrollálta a meccset, védekezésben ehhez szokás szerint sokat tett hozzá Keller Ákos is. Az Alba centere nem ismert elveszett labdát, és többször is blokkolta az ellenfél dobásait. A csehek után a románokat is magabiztosan verte (80-71) a végig koncentráltan játszó magyar válogatott, vagyis megnyerte azt a két meccset, amelyen erre reális esélye volt. Így pedig már biztosan továbbjutott a csoportból, függetlenül az utolsó, spanyolok elleni csoportmérkőzés eredményétől. A világ egyik legjobb válogatottja ellen zárnak Kolozsváron Kellerék, vasárnap pdig Isztambulban a D-csoport győztesével játszanak. Az ellenfél lehet Oroszország, Szerbia, Lettország vagy a házigazda törökök.