Felemás mérkőzéseket vívtak a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia több csapata is megmérettette magát a különböző korosztályos bajnoki mérkőzésen. Voltak nagy különbségű sikerek, vereségek, az összesítést tekintve a csapat mérlege: 7 győzelem és 8 vereség.
2023.03.08. 16:16 |

Férfi NBI/B, Budapest, 18. forduló

Budafok-Dávid Kornél KA 80:73 (21:23, 28:10, 13: 16, 18: 23, a felső képen))

Andrea Turchetto vezetőedző: Büszkék lehetünk a srácokra, ugyanis a bajnokság legjobb csapata ellen játszottunk egy egálos mérkőzést. Sajnálhatjuk, hogy a második negyed végét elrontottuk. Próbáltunk visszajönni a meccsbe, de csak a mérkőzés legvégére tudtuk szorossá tenni a találkozót.

Legjobb dobók.: Simon Benedek 24/6, Somogyfoki Szabolcs 22/3, Szalczgruber Ádám 12.

Férfi NBI/B, Székesfehérvár, 22. forduló

Dávid Kornél KA-NyíKSE-Szegfű Bútor 86:53 (21:8, 19:10, 28: 20, 18: 15)

Andrea Turchetto vezetőedző: Sikerült úgy és olyan energiával kezdenünk ezt a mérkőzést ahogy elterveztük és végig irányítani tudtuk a találkozót.

Ld.: Bata Olivér 22/15, Somogyfoki Szabolcs 16, Simon Benedek 11/3, Szalczgruber Ádám 10/3.

Fiú U20, Budapest, 21. forduló

Budafok U20-Dávid Kornél KA U20 96:58 (38:17, 18:19, 20:11, 20:11)

Horváth Richárd vezetőedző: Az ellenfelünk a bajnokság egyik legjobb csapata volt. Mindent megtettek a srácok. amit kértem, de az első negyedben az ellenfeleink ott már el is döntötték a mérkőzést. A majdnem 40 pontos különbség szerintem nem volt reális.

Ld.: Ujhelyi Adrián 20.

Fiú U20, Székesfehérvár, 20. forduló

Dávid Kornél KA U20-MEAFC U20 88:70 (25:25, 24:16, 21:11, 18:18)
Horváth Richárd vezetőedző: Az erős ellenfél nem tudott mit kezdeni a váltott védekezéseinkkel és a magabiztos csapatjátékunkkal támadásban, amiből mindenki kivette a részét.

Ld.: Éder Barnabás 16/6, Ujhelyi Adrián 16/3, Finy Ágoston 13/3, Hegedüs Kornél 11/9, Ugrics Bálint 11/3 Szalczgruber Zsolt 10/6.

Korosztály: Fiú junior (U18), Székesfehérvár, 4. forduló

Dávid Kornél KA-Kecskeméti KA 64:67 (18:18, 12:25, 20:9, 14:15)

Andrea Turchetto vezetőedző: Voltak hullámvölgyeink, de jól tudtunk a félidőben visszakapcsolódni a mérkőzésbe és egy szoros végjátékot tudtunk kialakítani.

Ld.: Barthalos András 18/15, Jánni Ákos 13 Denk Norbert 11.

Fiú kadett (U16), Székesfehérvár, 1. forduló

Dávid Kornél KA-Félegyházi Térségi Sportiskola 91:66 (22:18, 26:11, 24:20, 19:17)

Blahó Barnabás vezetőedző: Hullámzó volt a játék, sok volt az eladott labda. Amikor koncentráltak voltunk akkor pillanatok alatt komolyabb előnyt építettünk ki, de nem engedhetünk meg ennyi hullámvölgyet a továbbiakban.

Ld.: Márton Benedek 28/3, Sándor Döme 23/12, Debreczeny Dávid 11.

Fiú kadett (U16), Székesfehérvár, 2. forduló

Dávid Kornél KA-Körmendi Törpördögök 72:73 (15:19, 11:16, 30: 15, 16:23)
Blahó Barnabás vezetőedző: Az első félidő gyenge játéka után a másodikban mindent megtettünk a győzelemért. Jól játszottunk és rászolgáltunk a győzelemre, de ma ez nem sikerült.

Ld.: Márton Benedek 24/9, Sándor Döme 17/9, Szabó Martin Benedek 11/3.

Női Amatőr NBI/B, Székesfehérvár, 16. forduló

Dávid Kornél KA-ZTE NKK 77:70 (26:23, 17:21, 14:12, 20:14)
Bukics Zsolt vezetőedző: Igazi rangadóra készülve léptünk pályára a dobogón álló ZTE ellen. Váltott vezetéssel haladtunk a hajráig, ekkor a csapat a maga javára billentette a mérleg nyelvét.

Ld.: Zele Dorina 27/9, Frindt Nikolett 22/6.

Leány junior (U18), Székesfehérvár, 2. forduló

Dávid Kornél KA-Radobasket 59:67 (16:15, 16:13, 16:17, 11:22)

Gáll Tamás vezetőedző: Két hónap szünet után játszottunk újra bajnoki mérkőzést.
Nagyszerűen kezdtünk, de utána nehezen találtuk ellenfelünk zónavédekezésének az ellenszerét, elég sok hibával játszottunk, mind támadásban, mind védekezésben.

Ld.: Dányádi Lili 21, Németh Enikő 14/9, Keller Dóra 14/6.

Dávid Kornél KA-MTK Budapest 73:84 (18:27, 12:16, 21:16, 22: 25)
Kovács Dávid vezetőedző: Rengeteg hibával játszottunk, ellenfelünk diktálta a mérkőzés iramát az első félidőben. Fordulás után négy pontra feljöttünk, de ennyi. Néhány játékoson kívül nem érződött, hogy a csapat elhinné, hogy képes nyerni.

Ld.: Dányádi Lili 18, Németh Enikő 12/6, Magda Zsófia 11/6, Mátyás Kincső 10.

Leány kadett (U16), Székesfehérvár, 3. forduló

Dávid Kornél KA-Zalaegerszegi KTE 68:46 (20:11, 18:11, 10:11, 20:13)

Bukics Zsolt vezetőedző: Keményem és agresszívan kezdtük a mérkőzést, amelynek eredményeként többször állítottuk megoldhatatlan feladat elé az ellenfél csapatát. Fordulás után volt egy rövidebb hullámvölgy a játékunkban, de sikerült visszatalálni a helyes útra.

Ld.: Milis Lilla 20, Németh Anikó 19/3.

Leány kadett (U16), Zalaegerszeg, 4. forduló

Zalaegerszegi KTE-Dávid Kornél KA 80:63 (16:24, 24:10, 15: 8, 25: 21)
Bukics Zsolt vezetőedző: Néhány napon belül másodszor is megmérkőztünk az egerszegi gárdával. Az első negyed rendben volt, később a védekezésünk elvesztette az agresszivitását, ezzel párhuzamosan a támadások minősége is romlott. A hazai csapat átvette a játék irányítását, mi meg csak kerestük a sajátunkat.

Ld.: Sverteczki Sára 23, Kovács Hédi 16, Vagyon Réka 11.

Fiú serdülő (U14), Oroszlány, 4. forduló

MVM-OSE Lions U14/A-Dávid Kornél KA 85:78 (22:21, 26:23, 18:22, 19:12)
Gáll Dominik vezetőedző: Az első pillanattól kezdve nagyon kiélezett, kemény küzdelem folyt a pályán. Felváltva vezettek a csapatok, sajnos a végjátékban ellenfelünk higgadtabb és koncentráltabb tudott maradni és ez győzelmet is jelentett számukra.

Ld.: Budai Áron 24, Szecső Roland 10.

Budafok/A-Dávid Kornél KA 66:68 (10:20, 25:9, 11:17, 20:20)

Gáll Dominik: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, agresszívan és jól védekeztük, amiből sok labdaszerzésünk volt és könnyű kosarakat tudtunk szerezni. A második negyed pont az ellenkezője volt az elsőnek és 6 pontos hátránnyal mentünk a félidőbe. A végén sokkal jobban hoztuk a végjátékot mint az előző mérkőzésen és győztesként tudtuk elhagyni a parkettet.

Ld.: Szalai Dominik 27, Budai Áron 14.

Dávid Kornél KA-Nyíregyházi Sportcentrum 83:48 (22:10, 28:12, 14:21, 19:5)

Gáll Dominik: Szép játékkal tudtunk nyerni, ahol mindenki elegendőt tudott játszani és kivenni részét a győzelemből.
Ld.: Budai Áron 22/6, Kiss Vajk 19/6, Mester Ambrus 10.