Fehérvári Titánok: meglepetés lehet már, hogy a legjobbak ellen is győznek?

A Fehérvári Titánok mindig elő tudnak rukkolni valami meglepővel. Hol azzal, hogy nagyon elverik őket, hol meg azzal, hogy megszorongatják a legjobbakat, kis híján meglepetést keltve. És van, amikor nem csak szorongatnak, de győznek is.
2021.11.05. 08:21 |

A Fehérvári Titánok jégkorongozó legényei mindig képesek meglepni híveiket.

De ki számított arra, hogy bekövetkezik az elképzelhetetlen. Vasárnap az FTC-Telekom, a nagy múltú Fradi 6-0-ra verte őket, na ja, papírforma gondolhattuk. De csütörtökön aztán:

Fehérvári Titánok-FTC-Telekom 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Ki érti ezt? A Fradi játékosai biztos nem! A Titánok lendületesen kezdtek, nagy nyomást helyeztek a zöld-fehérekre, aztán kiegyenlített lett a játék, a Fradi is jelezte, nem úgy van az, hogy meg lehet őket szorongatni. A 12. perc jelentette a meglepetést percét, mert hazai emberelőnyben Fekete kerülte meg a kaput, a tisztán érkező Skakodub elé tálalt, aki ügyesen lőtte ki a jobb felsőt, 1-0!

A szünet után sem voltak megilletődöttek az ifjak, vezetésük tudatában bátran letámadták ellenfelüket, és helyzeteket is kialakítottak, a legveszélyesebbek kontrából születtek. De gól nem született. Sem itt, szerencsére sem ott. Igyekeztek a vendégek, direkt gólokat akartak lőni, de ott volt a kapuban Szeles, akivel nem bírtak.

Az utolsó 20 percben a helyzet fokozódott, az izgalom nőtt, a Titánok jól tették a dolgukat, jól játszottak, önfeláldozóan blokkoltak, ha kellett, már valójában az volt a nehezen érthető, hogy kaphattak hatost legutóbb a Fraditól. És lejárt ez a 20 perc is, bombameglepetéssel!

Anatoli Bogdanov, vezetőedző: Egyértelműen ez volt a legjobb 60 percünk a szezonban. Az első és legfontosabb dolog az volt, hogy megmutattuk, helyünk van ezen a szinten és tudunk így játszani egy kemény ellenfél ellen. Két lehangoló vereség után érkeztünk ebbe a találkozóba, hiszen a Ferencváros és az Újpest is nagy verést mért ránk. Volt is egy csapatmegbeszélésünk, ahol arra kerestük a választ: hogyan tovább? Mit kell csinálnunk, hogy fejlődni tudjunk? A srácok ragyogóan reagáltak a dologra, Szeles lenyűgöző volt. Az új fiatalok, nagyrésze U18-as, kiválóan teljesítették a dolgukat. Nulla gólt kapni a Fraditól kemény feladat bármelyik csapat számára ebben a ligában.
A csapat Szeles (Belomoev) – Reiter, Salamon, Farkas, Astrakhantsev, Kóger, Molnár, Szabó P., Nochta, Dézsi, Lundin, Keceli-Mészáros, Skakodub, Fekete, Ambrus Cs., Grin, Alapi, Csiszer, Mayer, Nagy, Jábor összeállításban aratta a sikert.