Fehérvári sport 2017 - ez történt szeptemberben

Mozgalmasan telt a szeptember a székesfehérvári sportéletben: a Volán második lett a felkészülést lezáró Ifjabb Ocskay Gábor Emléktornán, majd még a hónapban leigazolták Hárit, az ARAK-osok az atlétika pályáról szállították a sikereket, míg a Kiskút Tenisz Klub első nemzetközi versenyén hazai győzelem született egyesben.

2018.01.01. 10:00 |

Sajnos most már évek óta hagyomány, hogy a felkészülés végeztével a fehérvári hokisok az Ifjabb Ocskay Gábor Emléktornával hangolnak az éles, vagyis az EBEL-meccsekre. Idén sem volt ez másként, szeptember első hétvégéjén a Medvescsak, az Érsekújvár és a Lausitzer Füchse érkezett Székesfehérvárra. A Fehérvár AV19 pedig végül a zágrábiak mögött a második helyen zárta a körmérkőzéses tornát. Hónap végén pedig sokan örültek, amikor a klub bejelentette: a magyar válogatott támadó, Hári János a Volánhoz igazol.

Az ARAK-nál sem unatkoztak 2017 kilencedik hónapjában, a hazai rendezésű Csapatbajnokságon több mint ezerháromszázan álltak rajthoz, a fehérvári serdülő csapat végül az ezüstérmet szerezték meg, míg a felnőttek – vallójában juniorok és ifik - az igen előkelő hetedik helyen fejezték be a seregszemlét. De itt még nem volt vége az idénynek, a szabadtéri szezont Székesfehérváron az összetett országos bajnoksággal zárták az atléták. Mátó Sára pedig bizonyította tehetségét, és megvédte bajnoki címét! Tölgyesi Előd versenyzője 5351 pontos, nemzetközileg is jegyzett eredménnyel, - egyéni csúccsal - több, mint hétszáz pontos előnnyel lett ismét aranyérmes.

A Kiskút Tenisz Klub életében egy fontos állomás volt a szeptember: a klub első ITF nemzetközi női versenyét rendezte meg. Szebben pedig nem is alakulhatott volna a debütálás, hiszen párosban a fehérvári egyesület játékosa, Udvardy Panna Jani Rékával az oldalán csak a döntőben szenvedett vereséget, majd két nappal később éppen egymás ellen játszottak az egyesek fináléjában. A rossz idő miatt Rácalmásra „költöztetett” döntőben végül a Kiskút TK teniszezője, Udvardy Panna nyert két játszmában, 7:5, 6:3 arányban.