Fehérvári sport 2017 - ez történt áprilisban

Tájfutó bajnokság Fehérváron és a Gaja-szurdokban, hattal verte a Magyar Kupa bronzérmesét az Alba Fehérvár KC, boksz-gála hazai sikerrel, III. CEP Félmaraton több mint ezer résztvevővel.
2017.12.29. 15:03 |

Tájfutó-csúcs

A futásnak, a természet szeretetének szentelték április első hétvégéjét a sportbarátok. Szombaton a Magyar Egyetemi-Főiskolai Tájékozódási Futó Országos Bajnokságon álltak rajthoz az indulók, melyet 2-án, vasárnap a II. ARAK-VADEX Kupa tájfutóverseny követ a fehérvárcsurgói Gaja-szurdokban.

Pazar eredmény a Magyar Kupa bronzérmese ellen

Bravúros teljesítménnyel, hat góllal legyőzte az Alba Fehérvár KC a Magyar Kupa bronzérmesét a DVSC-t. Herr Orsolya védéseivel, Mendy klasszis teljesítményével, jó védekezéssel és pazar lerohanásokkal végül 29-23-ra nyert az Alba Fehérvár KC.

Itthon védte meg címét Törteli Balázs

2016 novembere után ismét rangos profi ökölvívógálát rendezett a Félix Promotion Fehérváron. Az eseményen a fehérvári Törteli Balázs is szorítóba lépett, aki magabiztosan győzte le Rácz Antalt, ezzel megvédte váltósúlyú magyar bajnoki címét.

Futóünnep Fehérváron

Mintegy ezeregyszázan vettek részt a III. CEP Fehérvár Félmaratonon. A futóversenyen a 21, 14 és 7 kilométeres távon lehetett rajthoz állni és sor került a 3x7 kilométeres váltóra is. Rendkívül szélsőségesek voltak az időjárási viszonyok: napsütéses szélcsend, esőt hozó szél és havas eső is nehezítette a futók dolgát.