Ez a döntetlen most nem boldogítja a Vidi-szurkolókat

Hazai mérkőzéssel kezdte meg bajnoki szereplését az új idényben a Videoton FC. Két európai kupameccs között a Pápa ellen kellett hozni a kötelezőt, és bebizonyosodott, hogy ez olykor a magyar mezőnyben sem egyszerű feladat. Hiába volt sok helyzet és nagy mezőnyfölény, a vége 1-1, a pápaiak sokat köszönhetnek kapusuknak. Szűcs szenzációsan védett, így meglepetés-döntetlennel zárult a nyitány - jó hírnek maradt, hogy Szilágyi Áron közben olimpiai bajnok lett.
Videoton-Pápa 1-1 (Gól: Nikolics N. 52., ill. Seye 25.)
2012.07.29. 18:38 |
Hazai mérkőzéssel kezdte meg bajnoki szereplését az új idényben a Videoton FC. Két európai kupameccs között a Pápa ellen kellett hozni a kötelezőt, és bebizonyosodott, hogy ez olykor a magyar mezőnyben sem egyszerű feladat.

"Hányadik lett Ungvári? Mit csináltak a pólósok?" - ilyen és ehhez hasonló kérdések úsztak a levegőben a Sóstói Stadion környékén. Az olimpia a futballbarátok között is vezető téma lett, amit persze meg is lehet érteni. Mégis, ne feledjük, elkezdődött a 2012/13-as bajnokság, amelyben nagy tervei vannak a legutóbb ezüstérmes Vidinek. A pápaiak ellen nem éppen alapcsapatát játszatta Paulo Sousa, de így is favorit volt a házigazda, s előbb Mitrovics szabadrúgásból, majd Torghelle már ziccerben tornáztatta meg az elnyűhetetlen Szűcs Lajost. Vaskó ennél is közelebb járt a gólhoz, ő a lécet találta telibe - mindez bő tíz perc alatt... Ehhez képest a 25. percben szép kontra végén Arsics beadásából Seye a vendégeknek szerzett vezetést. Nem is sikerült felébredni a sokkból, így aztán nem csak a szó szoros értelmében gyülekeztek sötét fellegek a stadion fölött.

A második félidőre három védővel jött ki a Vidi, és a Szolnoki helyett beálló Nikolics Nemanja szinte azonnal "gólpasszt" adott - azért az idézőjel, mert Haraszti kihagyta az óriási helyzetet. Úgyhogy a legjobb fehérvári góllövő ezután magára vállalta a feladatot: az 52. percben védők gyűrűjében vette át, majd lőtte a labdát 15 méterről, középről a kapuba. Két Nikolics volt ekkor a pályán, s a másik, Uros is jelentkezett egy szép lövéssel. Õ, és a többi fiatal, Haraszti, Kovács, Gyurcsó is mutatott szép dolgokat, ez biztató, de a nagy mezőnyfölény sokáig nem akart újabb gólban kamatozni. Szűcs szenzációsan védett, pedig háromszor is egy az egyben vezették rá a labdát... Így meglepetés-döntetlennel zárult a nyitány - jó hírnek maradt, hogy Szilágyi Áron közben olimpiai bajnok lett.