Érdekes statisztikák a Vidi javuló támadójátékáról

A Nemzeti Sport-online egy elemző rendszer segítségével annak járt utána, mitől javult látványosan a tavaszi szezonra a Videoton csapatának eredményessége. Mint ismert, három bajnoki mérkőzésen 14-0-val jutott túl a csapat, de ha a kupameccseket, a felkészülési találkozókat is nézzük, már több mint ötven gólt lőttek Nikolicsék, és egyetlen vereséget szenvedtek el. Kiderült, a statisztikai mutatók a legfontosabb kategóriákban egyértelműen javultak.
2013.04.02. 20:31 |
A Nemzeti Sport online egy elemző rendszer segítségével annak járt utána, mitől javult látványosan a tavaszi szezonra a Videoton csapatának eredményessége. Mint ismert, három bajnoki mérkőzésen 14-0-val jutott túl a csapat, de ha a kupameccseket, a felkészülési találkozókat is nézzük, már több mint ötven gólt lőttek Nikolicsék, és egyetlen vereséget szenvedtek el. Kiderült, a statisztikai mutatók a legfontosabb kategóriákban egyértelműen javultak.

A statisztika alapján nem véletlen, hogy Nikolicsék többször ünnepelhetnek a kissé télies tavaszban, mint ősszel. (Fotó: vidi.hu)
A teljes elemzés itt olvasható. Az In Stat Football elemző rendszer számos komponensét vizsgálja egy csapat teljesítményének, ha ezeket összevetjük a mai és az őszi Vidi esetében, kiderül, miben lépett előre a csapat (amely persze európai kupaszereplésével semmiképp nem zárt rossz őszt). Néhány fontos változás: a tavasszal játszott három meccsen - ugyanezen párosítások őszi találkozóihoz viszonyítva - nőtt a labdabirtoklás, a pontos passzok száma (1265-ről 1537-re), több párharcot nyer a tavaszi Vidi (311-217) és a gólhoz nélkülözhetetlen lövések száma is drasztikusan emelkedett: 47-ről 70-re, amiből 31 el is találta a kaput.

Feltűnő, hogy míg ősszel rengeteg találkozó első félidejét gól nélkül zárta a csapat, a tavaszi három bajnokin öt gólt ért el szünet előtt (igaz, tulajdonképpen kettőn, mert a Siófok kiütése alkalmával mind a hat gól a második félidőben esett.)

A nagy rangadók persze ezután következnek, hiszen az Eger vagy a Siófok kiütése még önmagában nem nagy fegyvertény. (Jegyezzük meg, Kispesten viszont aligha fog sok csapat négy góllal nyerni.) Legközelebb vasárnap, Diósgyőrben játszik a Vidi, az a mérkőzés már igazi értékmérő lehet, akárcsak a többi, szinte kivétel nélkül idegenbeli rangadó, ami vár még a jelenleg harmadik helyen álló fehérvári csapatra.