Életem üzenete - beszélgetés Perlaki Flórián és Tornyai Gábor atyákkal Almássy-telepen

Perlaki Flórián (Szeged) és Tornyai Gábor (Székesfehérvár) atyák voltak a Közéleti és Kulturális Szalon vendégei hétfőn, a Krisztus Király Plébánia Közösségi Házában. Az est alkalmával Perlaki Flórián „Életem üzenete” című könyvét is bemutatták, a beszélgetőtárs Bakonyi István, irodalomtörténész volt.
2018.04.10. 13:28 |
Életem üzenete - beszélgetés Perlaki Flórián és Tornyai Gábor atyákkal Almássy-telepen

Perlaki Flórián, 1973-ban felszentelt római katolikus lelkész több évtizedes lelki tapasztalatából született meg az „Életem üzenete” című könyv, amelyben a szerző a Szentírás szavát személyes tanúságtételeivel köti össze, egyben vallja, hogy Isten mindent a javunkra tud fordítani. Prédikációk, de nem a szó klasszikus értelmében. „Nem erkölcsi buzdítások, nem dogmatikai fejtegetések és nem is Szentírás-magyarázat. Akár novelláknak is mondhatnánk; az életet tükröző, olvasmányos, rövid történetek, melyek szentírási idézettel kezdődnek és 21. századi környezetbe ágyazott, napjaink gyakorlati kérdéseit taglaló, a befogadott és gyakorlattá váltott, Igéből fakadó történetekkel folytatódnak.” - jellemezte a kötetet Bakonyi István.

Perlaki Flórián könyvét 2016-ban és 2017-ben is kiadták, eddig ötezer példányban jelent meg. „A televízió, a rádió olyan eszközök, amelyekkel olyan embereket tudok elérni, akik nem járnak templomba.” - vette át a szót Tornyai Gábor, a házigazda kérdésére válaszolva, majd hivatásáról és börtönlelkészi szolgálatáról is mesélt. „Annak idején, amikor első alkalommal a börtönben jártam, el kell hogy mondjam, féltem. Az intézet második szintjén van a kápolna és mire oda felértem, bizony számos ajtó becsapódott mögöttem.” - mondta el Öreghegy és Almássy-telep plébánosa. „Személyiségem alakulásának szempontjából meghatározó jelentősége volt a családomnak. Mindig együtt ünnepeltünk, sütöttünk-főztünk, táncoltunk, énekeltünk, játszottunk, mindez alapvető közösségi élményt adott számomra.” - folytatta Tornyai Gábor, aki elmesélte még, hogy Vántus Károly Mezőgazdasági Szakközépiskolában végzett, állattenyésztő technikus szakon. „Úgy szoktam mondani, hogy eredetileg tehénműszerész vagyok.” - tette hozzá.

Papi hivatásomat a jezsuiták Pannónia Sacra nyolc napos lelkigyakorlatán kaptam meg véglegesen, - amely egyébként nem kifejezetten hivatástisztázó lelkigyakorlat volt, hanem „sima” lelkigyakorlat, zarándoklattal egybekötve - Isten egy napon elvette minden félelmemet.” - zárta gondolatait Tornyai Gábor. Az eseményen részt vett Deák Lajosné, a körzet önkormányzati képviselője is.