Elérhető szolgáltatások a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központban

 Év elejétől a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ szakmai irányításával segítik a családokat. A gyermekjóléti szolgáltatás, a házi segítségnyújtás és a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás 12 településén érhető el. A szolgáltatásokról, azok céljáról és az igénybevevők köréről Szokoli Erzsébet, a központ nemrégiben kinevezett intézményvezetője beszélt. A szolgáltatások igénybevételének lehetőségéről információ kérhető a központ telefonszámán: 06/22/329-568 vagy személyesen a központ irodájában a Sütő utca 12. szám alatt.
2009.01.26. 07:46 |
 Év elejétől a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ szakmai irányításával segítik a családokat. A gyermekjóléti szolgáltatás, a házi segítségnyújtás és a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás 12 településén érhető el. A szolgáltatásokról, azok céljáról és az igénybevevők köréről Szokoli Erzsébet, a központ nemrégiben kinevezett intézményvezetője számolt be.

 Több területen nyújt szolgáltatást a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ. Az egyik legfontosabb a családsegítés. Milyen szolgáltatásokat lehet igénybe venni e téren?

 A családsegítés célja, hogy a segítő és a hozzá forduló rászorulók közös gondolkodás során, a szociális szakember támogatása mellett a probléma felismerését követően érjenek el eredményt a konfliktusok, problémák kezelésében. Csökkenjen a kiszolgáltatottság és a periférikus helyzet. A családsegítő szolgáltatás feladata a hátrányos helyzetű emberek, családok, csoportok életminőségének javítása és hátrányainak leküzdése.

 A központ fontos feladata a gyermekjóléti szolgáltatás is...

 A gyermekjóléti szolgáltatás segítséget nyújt a gyermekek jogainak, érdekeinek érvényesítéséhez, a gyermek családban történő nevelkedésének elősegítéséhez, a szülői kötelezettségek teljesítéséhez, a gyermek veszélyeztetettségének megelőzéséhez, illetve a már kialakult veszélyeztető helyzet megszüntetéséhez, valamint a családból való kiemelésének megelőzéséhez.

 A jövőben várhatóan egyre nagyobb teret kap majd a házi segítségnyújtás is. Mit kell erről tudni?

A házi segítségnyújtás, a házi-gondozó szolgálat célja, hogy segítséget nyújtson az idős, beteg, önmaguk ellátásra már nem, vagy csak részben képes lakosság számára mindennapi életvitelükhöz. A szolgáltatást kérők önrendelkezési jogának tiszteletben tartása mellett, az önellátás képességének megtartásával, cél az elmagányosodás leküzdése. A házi segítségnyújtás tevékenysége összetett, szerteágazó, az életvitel minden területére kiterjedő teljes körű gondoskodást jelent.
 Az ellátottak életvitelükhöz, személyi és környezeti tisztaságuk biztosításához, társas kapcsolataik ápolásához, kulturális igényeik kielégítéséhez, érdekeik védelméhez kapnak segítséget a gondozónőtől.

 A házi segítségnyújtás mellett lehetőség van a jelzőrendszeres szolgáltatás igénybevételére is...

 A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás elsődleges célja, hogy a segélyhívó készülék megfelelő használatára képes időskorú lakosság számára egyénre szabott, differenciált ellátást nyújtson, megteremtse a lakáson belüli biztonságos életkörülményeket, biztosítsa rosszullét, baleset és egyéb „vészhelyzet” esetén az ügyeletes gondozónő segítségének kérését.

 A Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ 12 településen végzi feladatait. A házi gondozást Székesfehérváron – az Egyesített Szociális Intézmény feladatát átvéve - 2009. január 1-jétől Ecsedy Ildikó vezetésével 28 gondozónő látja el. Az ő feladata Székesfehérváron dolgozó gondozónők munkájának koordinálása, a szolgáltatást kérők felvétele, a szolgáltatások elindítását.

 A szolgáltatások igénybevételének lehetőségéről információ kérhető a Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ telefonszámán: 06-22-329-568. Személyesen a feladatot végző szociális munkásoktól, családgondozóktól, szociális gondozóktól a központ irodájában Székesfehérváron, a Sütő utca 12. szám alatt.

A Központ nyitva tartása:

Hétfő: 8:00-18:00
Szerda: 8:00-18:00
Csütörtök: 8:00-16:00
Péntek: 8:00-13:00

Közélet

  1. Székesfehérvár Közbiztonságáért

    Ünnepélyes pillanatokkal kezdődött Székesfehérvár képviselőtestületének pénteki ülése. A közgyűlésen adta át dr. Cser-Palkovics András polgármester a „Székesfehérvár Közbiztonságáért” Díjat, amelyet idén kiváló szakmai munkája elismeréseként Takács József tűzoltó alezredes, Paál Andrea, a Székesfehérvári Városi Polgárőrség titkára és Kalányos Zsolt polgárőr vehetett át.

    2024.04.26.
  2. Gyermekneurológus kongresszus

    Székesfehérváron rendezik az idén 50 éves Magyar Gyermekneurológiai Társaság 48. kongresszusát. A tanácskozás részvevői megemlékeznek az alapítókról és megosztják egymással a diagnosztikában és a terápiás módszerekben szerzett tapasztalatokat, valamint az elérhető legújabb tudományos módszereket. A kongresszus csütörtöktől szombatig tart mintegy 200 résztvevővel.

    2024.04.25.
  3. TDK az Óbudain

    A tanulók tudományos munkásságának segítése a célja a Tudományos Diákköri Konferenciának, amelyet immár 59. alkalommal szerveztek meg az Óbudai Egyetemen. A legjobb előadók az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára juthattak tovább.

    2024.04.26.
  4. Elkészültek a tervek

    Egy modern, több szaunával és gőzkabinnal felszerelt wellnes részleggel bővülne, energetikailag pedig jelentősen korszerűbb lenne a városi uszoda, ha elindulhatna annak korszerűsítése 1-2 éven belül. A felújítási terveket a Városházán mutatták be.

    2024.04.25.