Elégedett lehetett Jan Neliba, nagyot harcolva nyert a Volán

A Klagenfurt ugyan nagyon ritkán tud győzni Székesfehérváron, legyőzése mégis hatalmas erőfeszítést és jó játékot igényel - ezúttal sem lehetett panasz a Sapa Fehérvár AV19 hokisaira. Gólszegény meccsen, jól védekezve és Adam Munro kapusbravúrjaival tartotta itthon a pontokat a Volán. A végeredmény már a második harmadban kialakult, a végén kapusát is hiába vitte le a KAC, ismét vesztesen távozott. A fehérváriak cseh edzője minden játékosát megdícsérte a meccs után. Sapa Fehérvár AV19 - Klagenfurt 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
2012.12.15. 08:48 |
A Klagenfurt ugyan nagyon ritkán tud győzni Székesfehérváron, legyőzése mégis hatalmas erőfeszítést és jó játékot igényel - ezúttal sem lehetett panasz a Sapa Fehérvár AV19 hokisaira. Gólszegény meccsen, jól védekezve és Adam Munro kapusbravúrjaival tartotta itthon a pontokat a Volán. A végeredmény már a második harmadban kialakult, a végén kapusát is hiába vitte le a KAC, ismét vesztesen távozott. A fehérváriak cseh edzője minden játékosát megdícsérte a meccs után.

Jan Nelibánál nem lehet lazítani, főleg védekezésben követel meg tökéletes fegyelmet a csapatától. Sokat elmond a Klagenfurt elleni találkozóról, hogy ezúttal elégedett volt a cseh mester, aki olykor még győzelmek után is megjegyzi, ha hibákat látott a játékban. +Fontos, hogy ilyen nehéz meccsen tudtunk nyerni. Természetesen az első gólból tanultunk, jobban odafigyeltünk, segítettünk a kapusnak, aki kiemelkedően teljesített, a csapat oszlopa volt hátul. Pozitívumként értékelem, hogy egy emberünk kiesése után jól működtek a kényszerből megváltoztatott sorok, mindenki megállta a helyét, és megérdemelten nyertünk" - nyilatkozta a 2-1-es győzelmet követően Neliba.
A találkozón Vas emberelőnyös góljával szerzett vezetést a Volán az első harmad utolsó percében, majd Bailey duplázta meg a vezetést a másodikban. A helyzeteivel nem jól gazdálkodó Klagenfurt ugan szépített, de az utolsó játékrészben hiába rohamozott, Munro minden kisérletnek útját állta, és a védekezés is önfeláldozó volt. A végén az osztrákok emberelőnyben a kapususokat is levitték, de hat a négy ellen sem tudtak betalálni, sőt még egy bunyót is elvesztettek... A Volán ezzel a győzelemmel három ponttal meglépett riválisától és hatodik helyen áll az EBEL táblázatán.
(Fotó: nso.hu)