Egyértelmű FKC-siker a Békéscsaba ellen

Második hazai mérkőzését is magabiztosan nyerte meg a Fehérvár KC. A Békéscsaba ellen egy félidőn át remekül védekezett a csapat, szünetre hatgólos előnyt épített, amelyet aztán gond nélkül őrzött meg a második játékrészben. Ismét sokan találtak be, a vendégek veszélyes lövőit pedig remekül semlegesítették Emberovicsék. Jó úton halad a csapat!
Fehérvár KC - Békéscsaba 28-22 (14-8)
2013.09.13. 20:31 |

Benzal-gólokkal indult a mérkőzés, ám mindkét félre a pontatlan támadójáték volt jellemző. A 13. percben a vendégek mestere időkéréssel reagált az addig kialakuló 6-3-as állásra. Ezt követően Kiss Éva hárított egy hétméterest, majd a jó védekezésnek és Tilinger góljainak köszönhetően tovább nőtt a hazai előny. A 22. percben már 10-4 állt az eredményjelzőn. A vendégeken az újabb időkérés és az emberelőny sem segített, hogy hat gólon belül kerüljenek így félidőben 14-8-as állásnál mehettek pihenőre a csapatok.
A második játékrész, csak úgy, mint az első, Benzal-góllal kezdődött, akit Azari követett a gólgyártásban, majd Tilinger átlövésekből volt eredményes. Ezek után a fehérvári lányok talán kicsit túlságosan is megnyugodtak a biztosnak tűnő előny tudatában, a viharsarkiak Walfisch Mercédesz góljaival 21-17-re jöttek fel. Sitiék azonban rendezték soraikat, így a vendégek nem tudtak közelebb férkőzni, Hajduch Csenge lőtt két szép gólt, a huszonhetediket pedig a 27-es Mayer szerezte. Az utolsó percekre a kevesebbet játszó cserejátékosok is lehetőséget kaptak, de a mérkőzésre jellemző hat gólos előny megmaradt, így 28-22 arányban egy nem túl izgalmas, de annál fontosabb meccset nyert meg az FKC. Folytatás jövő héten, idegenben az MTK ellen.

Fehérvár KC- Békéscsaba 28-22 (14-8)
Az FKC góllövői: Tilinger 8, Benzal 5, Siti 4, Hajduch 2, Mayer 2, Emberovics 1, Horváth 1, Vaszari 1
(Fotó: Kiss László)