Egy húron pendülnek - koncerten mutatkozik be a Tücsökzenekar

A Tálos Edit Alapítvány komplex tehetségfejlesztő programjában a Hermann László Zeneiskola legifjabb hegedűsei a heti zenekari foglalkozásokat követő egy órában ismerkedtek meg a zenés festéssel, a számítógépes kottaírással, valamint vidám ritmusfejlesztő gyakorlatokkal.
2022.04.06. 11:36 |
Egy húron pendülnek - koncerten mutatkozik be a Tücsökzenekar

A Tücsökzenekar koncertjével zárul az a 60 órás tanórán kívüli foglalkozássorozat, amely a Nemzeti Tehetség Program támogatásával valósult meg ebben a tanévben.

A Nemzeti Tehetség Program támogatásával a Tálos Edit Alapítvány Tücsökzenekarának bevonásával, valamint egykori hermannos növendékek szereplésével közös koncertet rendez a Tálos Edit Alapítvány és Hermann László Zeneiskola április 13-án, szerdán 17 órától a Szent István Művelődési Házban, melyre szeretettel hívnak minden érdeklődőt. A fellépő vendégek a hegedű és mélyhegedű szakos tanulók, hallgatók Győrből, Pécsről, Szegedről és Budapestről érkeznek zeneművészeti intézetekből, adta hírül közösségi oldalán az Alapítvány.

„A vendégszereplők, az egykori hermannos diákok jó példát, motivációt nyújtanak a legkisebbeknek.” – mondta el az ÖKK kérdésére Bergerné Szőnyi Anna, a Tücsökzenekar foglalkozásait vezető hegedűtanár, amikor stábunk megérkezett a pénteki próbára. A koncertre már nagyon készülnek a „tücskök”, akik hetente egyszer találkoznak a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban, hogy a zeneiskolai órákon túl zenekarként is megmutassák mit tudnak. A közös próbákhoz ebben az évben tehetséggondozó foglalkozás is kapcsolódott Berger Tamás, Burján Gabriella, Cserta Gábor, Cserta Judit, Kovács Éva, Lendvai Tibor, Lókodi-Sziklási Szilvia, Mihály György, Pálföldi Tamás, Schrenk Rita, Varga Bence, Varró János, Végvári-Köves Melinda zenepedagógusok vezetésével.

„A Nemzeti Tehetség Program keretében sikeresen pályáztunk a Tálas Edit Alapítvánnyal, így egy hatvan órás, hangszertudást kiegészítő komplex sorozat indult el ebben a tanévben. Ebben szerepelt a hangszerek felfedezése bemutatókkal és hangszerkészítéssel, mozgás és tánc, de helyet kapott a vizuális művészet: a gyerekek megfestették a zenét, amit hallottak.”

Szőnyi Anna hozzátette, ez különösen izgalmas volt, mert az egyéni megnyilvánulás mellett a közös alkotói munka is szerepet kapott. „Érdekes volt megfigyelni, hogyan reagálnak a gyerekek egymás gondolataira, hogyan tolerálják, ha valaki más irányba viszi a megkezdett feladatot.” Nagy hatást gyakoroltak a növendékekre az improvizációs és ritmusfejlesztő óra, valamint a számítógépes kottaírás megismerése is, és izgalommal várták a zenetörténeti vetélkedő eredményét. A programsorozat az április 13-i koncerttel és egy mesterkurzussal zárul a hónap végén.