Egy álommal kevesebb - még a szünet előtt döntött a Partizan

Hamar, már az első félidőben eldöntötte a továbbjutást Felcsúton a szerb Partizan. A Vidi hiába játszott jól, támadott többet az elején, a gólokat a vendégek szerezték, a szünetig hármat. Az Európa-liga főtáblájára az FK Partizan jutott.

2017.08.24. 21:51 |

Telt ház és kiváló hangulat fogadta a Videotont és a Partizant a Pancho Arénában. Az Európa-liga csoportkörében jutásról döntő párharc első felvonása egy héttel korábban 0-0-val végződött. A Vidi a Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Suljic, Hadzic, Pátkai, Henty - Lazovics, Scsepovics összeállításban lépett pályára.

Nem kellett sokat várni az első fehérvári helyzetre: Suljic vitte be a labdát a 16-oson belülre a 4. perc elején, a balról középre tett labdáját végül Nego tudta rálőni, Sztojkovics azonban hárítani tudott. A hatodik percben egy kontrából - öten jöttek két Vidi-védőre - Tawamba révén megszerezte a vezetést a Partizan, a szerbek támadója a hosszú alsóba lőtt. A 8. percben Lazovics egyenlíthetett volna, a Hentytől kapott labdát azonban tizenkét méterről mellé lőtte. Egy perccel később jött az újabb Lazovics-lehetőség: Suljic balról emelt középre, Lazovics fejelt, de Sztojkovics ezúttal is védett. Henty lőtt a jobb kapufa mellé a 12. perc elején, akit ezt követően ápolni kellett. A 24. percben jött az újabb szerb gól: Djurdjevics tört be a 16-oson belülre, aki a kimozduló Kovácsik mellett középre passzolt, az érkező Soumah-nak pedig nem volt nehéz dolga, csak az üres kapuba lőnie, 0-2. Két perccel ezt követően Sujicot rántották le ziccerben, utolsó emberként, a piros lap azonban nem került elő az angol Andre Marriner zsebéből, Osztojics csak sárgát kapott. A 34. perben majdnem megszületett a harmadik vendéggól, de Djurdjevics a bal kapufa mellé lőtt, egy perccel később egy kontra végén azonban nem hibázott, és a Jankovicstól, jobbról kapott labdát az üres kapuba helyezte. Alig több mint fél óra alatt hármat lőtt a Partizan, pedig a Vidi támadott, és akadt is lehetősége a gólszerzésre…

A második félidőre Henty helyett már Géresi jött ki, a Vidi problémái pedig csak tovább nőttek: a 46. percben Juhász szabálytalankodott(?) a 16-os előtt, Marriner pedig felmutatta a Vidi kapitányának a második sárga lapot, tíz emberre fogyatkozott Marko Nikolics gárdája. Az 59. perben Nego futott el a jobb oldalon, középre lőtt labdáját Scsepovics nem találta el jól óriási helyzetben, Géresi Krisztián elől pedig összeszedte Vladimir Sztojkovics. Négy perccel később Jankovics lőtt mellé, ez sem volt kis lehetőség. A Videoton emberhátrányban is mindent elkövetett ezen az estén, hogy legalább szépíteni tudjon, de semmi sem akart összejönni, igaz a húsz perccel vége előtt valamelyest visszaesett a találkozó tempója is. A 84. percben Djurdjevics lépett ki remekül a fehérvári védők között, Kovácsik védte lövését bravúrral. Két minutummal később pedig már Kovácsik sem tudott segíteni, Uros Djurdjevics az újabb ziccerét már gólra váltotta. Az FK Partizan Beograd végül összességében megérdemelten, 4-0-val jutott tovább, és lehet ott az UEFA Európa-liga csoportkörében, a Vidinek pedig erre legalább egy évet várnia kell...

Videoton FC – FK Partizan 0-4 (0-3) – továbbjutott a Partizan 4-0-val.
Gólszerzők: Tawamba 3. perc, Soumah 24. p., Djurdjevics 35. p., 87. p.
Kiállítva: Juhász a 46. percben.