Dévay Zsombor: tizenegyedik hely a Triatlon Európa-bajnokságon

Nagyot küzdve, a közvetlen élmezőnyben, a tizenegyedik helyen ért célba Dévay Zsombor, az Alba Triatlon SE versenyzője az észtországi Triatlon Európa-bajnokságon a juniorok mezőnyében.

2018.07.20. 11:26 |

Összesen hetvenegy versenyző állt rajthoz pénteken, magyar idő szerint 10:00 órakor Tartuban a Triatlon Európa-bajnokságon a juniorok között. A mezőnyben ott volt az Alba Triatlon SE reménysége, Dévay Zsombor is, aki a 750 méter úszást az élboly mögött a huszadik hely magasságában fejezte be. A feladat így adott volt, egy jó depózás után meg kellett kezdeni a felzárkózást a legjobbakhoz. A 20 kilométeres kerékpározás első körének végén úgy tűnt, ez sikerült is, ám az élbolyt „megrántotta” egy szökési kísérlet, így maradt az üldözés. Zsombor egy négyfős csoportban jól dolgozva végül az utolsó 5 kilométeres kör végére elkapta az élbolyt, így a futás előtt megmaradt az esélye a jó eredmény elérésére. Az élen a kerékpározás során meglépő norvég és német sportoló futott versenyt az Európa-bajnoki aranyért. Dévay Zsombor szépen haladt előre, többet is előzve 1,5 kilométernél a a tizedik helyen állt, végül pedig 55:01-es eredménnyel a kiváló, tizenegyedik helyen ért célba. Az Európa-bajnoki címet a norvég Thorn szerezte meg, a tiszaújvárosi Lehmann Csongor pedig bronzérmes lett.