Demeter Gergely ezüstérmes, a csapat győzött a világbajnokságon!

A junior öttusa világbajnokság férfi döntőjében még az előző napinál is nagyobb forrósággal kellett megküzdeniük a versenyzőknek, már a reggeli vívás sem volt egyszerű. A magyar csapat három fehérvárival állt fel, közülük a felnőtt EB-t is megjárt Demeter Gergely tűnt a legesélyesebbnek egy jó helyezésre, de természetesen a csapatok versenyében is izgulhattunk a mieinkért.
2013.07.28. 13:58 |
KÉPGALÉRIA a Junior Öttusa VB férfi egyéni és csapat eredményhirdetéséről
Vívásban nem volt olyan kiugró teljesítmény a mezőnyben, mint a női versenyben, de azért itt is akadt, aki elérte a bűvös ezer pontot, Sugarov és Baranowski végzett az élen, egyaránt 25 győzelmet aratva. A mieink közül a hullámvölgyével is megbírkózó Demeter Gergely produkált meggyőző pozitív mérleget (20/15), ami 880 pontot ért, és Harangozó Bence is több tust adott, mint amennyit kapott (18/17, 832 pont). Sajnos az egész napot meghatározó vívás Málits Istvánnak nem ment, 688 pontja csak a 32. helyhez volt elég.

Úszásban sokat javítani nem lehet a helyezésen, de nem mindegy, meg tudja-e közelíteni valaki a legjobbját. Málits a medencében is elmaradt a többiektől, 2:10.14-es ideje csak 28. volt a mezőnyben - természetesen a csapat szempontjából nem volt mindegy, összeszedi-e magát a továbbiakra. Mert Demeterre nem lehetett panasz, 2:04.07-tel ebben a tusában is a bővebb élmezőnyben végzett (a brit Evans kiemelkedő, két percen belüli 200 gyorsot úszott!), Harangozó pedig bő két másodperccel maradt el csapattársától. Két tusa után Demeter a 10., Harangozó 17., Málits a 32. helyen állt a fináléban. Csapatban a koreai, orosz,brit, lengyel négyes állt az élen, utánuk jöttek a magyarok a lovaglás előtt.

A négylábúakkal, az akadályokkal és a hőséggel nehezített harmadik tusa aztán megmutatta, hogy lóra termett fiúk a mieink, Demeter és Málits hibátlan, 1200 pontos, Harangozó pedig 1120 pontos (két verőhiba) lovaglással remekelt a Kunos-lovardában. S ha ez nem lett volna elég az örömhöz, az élen álló riválisok azért botlottak rendesen, ez pedig rendkívül jól kamatozott: Demeter Gergely a 4. helyre jött fel, a csapat pedig harmadik volt az oroszok és koreaiak mögött. Gergely 14 másodperccel rajtolhatott kombiban az élen álló Sugarov mögött.

A záró szám az ukrán Pavljuk megdicsőülését hozta - remekül száguldott végig a pályán, de nekünk is volt okunk örömre. Demeter Gergely nagyszerűen építette fel versenyzését és a lövészettel sem akadt gondja, a kombinációban a 9. legjobb idő volt az övé - összességében ez ezüstöt ért, egy remek hazai versenyen! Kitettek magukért a többiek is, Málits 8. lett a kombóban, és végül 16. helyen zárt, Harangozó pedig 10. lett, és ez is kellett a csapatsikerhez. Mert Magyarország Volán Fehérvárra épülő válogatottja elhódította a csapatvilágbajnoki címet - a junior világbajnokságon így már két arany és egy ezüst a magyar teljesítmény. Hétfőn a mix-váltóval folytatódik a verseny.