Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia - Férfi NB I. B és U20 beszámoló

Nem termett babér Hódmezővásárhelyen, az U20-as, majd felnőtt DKKA együttes is kikapott a Vásárhelyi Kosársulitól.
Vásárhelyi Kosársuli – Dávid Kornél KA 79-63 (29-22, 15-16, 17-19, 18-6)
2024.01.27. 16:25 |

Több fehérvári játékos sem teljesen egészségesen lépett pályára a kétségkívül nehéznek ígérkező összecsapáson. Orgona triplája adta meg a kezdőlökést a hazaiaknak, akik 8-2-vel indították a találkozót. A sokkal frissebbnek tűnő hazaiak 12-4-re is vezettek, de a 8. percre utolérte őket a fehérvári csapat. A negyed hajrája a Vásárhelyé lett, és 29-22-re vezettek a hazaiak tíz perc játék után. A kisszünetet követően visszaesett a vásárhelyi pontzuhatag, de a fehérvári is. A 13. percben Balogh triplájával 35-24-re vezetett a házigazda, Szabó vezérletével négy pontra jött fel a DKKA  (17. perc, 40-36). A félidőben 44-38-ra vezetett a Vásárhelyi Kosársuli.

Kosárváltásokkal indult a harmadik negyed, 48-45 után aztán két hazai tripla következett, amivel ismét meglépett a Vásárhely. Szabó Zsolt és Kis Raul gondoskodott a DKKA-pontokról, és a negyed végére egyetlen kosárra jött vissza a csapat (30. perc, 59-57). Bálint pontjai zárták a 30. percet. A negyedik felvonásban elsősorban büntetőkkel szerzett ismét jelentősebb vezetést a Hódmezővásárhely, és erre már nem volt válasza a fehérvári együttesnek. A 35. percben, Borbáth büntetői nyomán, 73-58-nál már lehetett sejteni, hogy ezen a meccsen nem a DKKA fog örülni a végén. Csüggedni nincs oka a fehérvári csapatnak, hiszen továbbra is magabiztosan vezeti a Zöld csoportot. Fbruár 2-án pedig rangadót játszik a DKKA hazai környezetben a SMAFC ellen.

Nem volt jó meccse U20-as csapatnak sem. Hegedüs Kornélék csak az első negyedben tudták tartani a lépést a hazaiakkal, és már a nagyszünetre komoly hátrányba kerültek. A 21 pontos vezetés tudatában sem lassított a Vásárhely, a vége negyvenpontos hazai siker lett.

Vásárhelyi Kosársuli U20 – Dávid Kornél KA U20 92-52 (20-15, 24-8, 21-13, 27-16)