Címerekkel írt történelem – Pécsi L. Dániel kötetbemutatója a Királykút Emlékházban

Hétfőn, nagy érdeklődés mellett mutatták be Pécsi L. Dániel, jelképművész „Címerekkel írt történelem” című könyvét a Királykút Emlékházban. Az esten Dr. Kukorelli István alkotmányjogász, egyetemi tanár a műhöz írt méltatását Dr. Bakonyi István, házigazda olvasta fel és beszélgetett a szerzővel, közreműködött a Kákics együttes. 
2018.04.10. 10:04 |
Címerekkel írt történelem – Pécsi L. Dániel kötetbemutatója a Királykút Emlékházban

A szerzőt és a megjelenteket Deák Lajosné, a határon túli magyarokkal kapcsolatos feladatok tanácsnoka köszöntötte, aki a szerzőt és a határokon átívelő nemzetegyesítést elősegítő művét méltatta, majd Dr. Bakonyi István, irodalomtörténész, az est házigazdája Dr. Kukorelli István alkotmányjogász, egyetemi tanár a mű elé írt méltatását olvasta fel.

„Pécsi L. Dániel a Címerekkel írt történelem című munkája heraldikai és földrajzi, ezen belül térképészeti szakkönyv, állam és kultúrtörténeti kézikönyv, ismeretközvetítő, képes történelmi olvasókönyv, egy elkötelezett végvári vitéz nem karddal, hanem pennával írt, rajzolt nemzeti hitvallása, mely bevezet minket a heraldika világába, hogy értsük és megértsük a címerek történelmi üzenetét, ami nem más mint az összetartozás, a nemzeti önbecsülés és identitástudat. A fegyelmezett jelképművész ars poeticája a könyvben is olvasható; az a jó címer, amelyik mindenki számára közérthető és szellemi üzenete a jelen át a jövőbe mutató.

Pécsi L. Dániel könyvével nem tett mást, mint a maga művészi eszközeivel virtuálisan de nagy képi erővel egyesítette a békediktátumokkal szétszakított nemzetet. A könyv gerincét - mintegy 275 oldalt - az ország és nemzetrészek címerei és címerleírásai adják. A szerző a címerekkel mozaikszerűen összeillesztette, kirakta a történelmi Magyarországot.” - fogalmazott méltatásában Dr. Kukorelli István.

Kedves Olvasó, viseld tudatosan, nagy örömmel a dicső nemzeted és a szűkebb közösséged jelvényét! Tudatosítsd, hogy nemzetünk túlélte minden legyőzőjét, minden kudarc után talpra állt, ezer éven át. Megvédte Európát a XVI-XVII. században - a saját élete feláldozásával - a minden eddigi kultúrát megsemmisíteni igyekvő, világhatalomra törő mohamedán hódítástól, és a XXI. században megkísérli megvédeni Európában az életet” - írta a könyvhöz írt ajánlásában Prokopp Mária, művészettörténész.