Budapesten is győzni tudott a Fehérvár Rugby Club férfi csapata

A váratlanul nagy aránnyal elvesztett Szekerce elleni fehérvári mérkőzésen a vendégcsapat bónuszpontot is szerzett, így a döntőt érő helyezés megtartásához nem maradt más esély a fehérváriak számára, mint célbónusszal legyőzni a bajnokaspiráns Budapest Exiles II. csapatát. A felkészülés jól sikerült, és időközben két új társsal is ki bővült a játékosgárda Lucas Sauvan és Victorien Fouquet személyében, akik mindketten a harmadik sorosként vethetők be a tolongásban.
2018.03.28. 12:32 |

A szombati. budapesti mérkőzésen 5-6 °C-os hőmérséklet és felhőtakaró várta a csapatokat. A találkozó fehérvári kezdőrúgással indult, majd az első kilenc perc kiegyenlített játékot hozott, hol a hazai, hol az vendég térfelén mozgott a labda. Bukodi Bendegúz egy nyílt tolongás mellett megiramodva célt szerzett, ettől kezdődően bő húsz percig fehérvári dominancia jellemezte a mérkőzést, aminek eredményeként Kerék Ádám két, Fodor Bence egy célt szerzett. Az utolsó pontot a félidőben azonban az ellenfél játékosa, az Exiles első csapatában is vitézkető Koltai Péter Balázs szerezte. Őrsi Dávid jutalomrúgásaival 7-26-tal fordulhat a fehérvári csapat, így a négy megszerzett célért járó bónuszpont már a mieink zsebében volt, már „csak” meg kellett nyerni a mérkőzést.

A második félidőben sem kellett sokat várni a közönségnek, a 43. percben Antal Benjamin bevitte az FRC ötödik célját. A 70. percig több kulcspozícióban is cserével frissítette a csapatot Szontágh Dániel, vezetőedző. Őrsi Dávid, csapatkapitány 54. percben szerzett célja után már 7-38-ra vezetettek a Vadkanok, ami talán túlságosan is megnyugtatta a fiúkat, így a mérkőzés végéig sorra hibás döntéseket hoztak, kockázatos figurákat próbáltak ki, amit az ellenfél rövid idő alatt három céllal is megbüntetett. A végeredményt végül Csörgei István állította be, a csapat pedig megszerezhette az idei első, és talán a szezon legfontosabb győzelmét. Végeredmény: Budapest Exiles II – Fehérvári Vadkanok 33-45

Szontágh Dániel, vezetőedző így értékelte az összecsapást: „Ez a mérkőzés volt talán a leglátványosabb, amióta a csapatot edzem, kiemelkedő irányító- és centerjátékkal szinte minden pozíción játékba hozták társaikat a fiúk. Kiemelném még a fogás utáni szituációkban mutatott labdabiztonságunkat, valamint a tolongás összeszedett munkáját. Rengeteg látványos elem tette a kilátogató nézők számára látványossá a mérkőzést volt egészpályás cél, centeráttörés, számtalan harmadik- és másodiksoros támadás, dropkísérlet. Ami nagy tanulsága a mérkőzésnek, hogy a taktikai döntések meghozatalában még fejlődnünk kell, és erre már nem sok időnk maradt, ha az alapszakasz utolsó három mérkőzését is szeretnénk megnyerni. Emellett nem szabad elfelejteni, hogy a többi csapat is komoly felkészülést végez, így nekünk sem szabad hátradőlnünk.”

A hétvége rejtegetett még meglepetéseket. A döntőt érő első két helyért még szintén versenyben lévő Szekerce és Medvék csapatai döntetlent értek el egymás ellen vasárnap Kecskeméten, ezzel a Fehérvár visszaugrott a tabella élére és egy lépéssel közelebb került a május 19-i döntőhöz.