Biztató atlétikai fedett pályás szezonkezdet Budapesten és Fehérváron

Két helyszínen, a fővárosban, a szezonyitó fedett pályás Budapest bajnokságon, illetve hazai pályán, a Regionális Atlátikai Központ fedett futófolyosóján is rajthoz álltak a hétvégén az ARAK atlétái.
2018.01.22. 22:07 |

A szombati Budapest Bajnoksággal kezdetét vette Magyarországon is az atlétikai fedett pályás szezon. Az ősz óta tartó nehéz, edzésekkel teli felkészülés után végre lehet versenyezni, csúcsokat javítani. Siskó Zsófia, az ARAK rúdugró bajnoka győzelemmel és egyéni csúccsal kezdte az idényt. Annak ellenére, hogy még nem stabil a nekifutása, 410 cm-es, fedett pályás legjobbjával és a - múlthéten 412 cm-es junior országos csúcsot ugró - debreceni Klekner Hanga legyőzésével nagyobb önbizalommal várhatja a folytatást. A felnőtt versenyen a fiatalok is meg-meg mutatták magukat, tesztelték formájukat. Simon Viktória mindkét előre ugró számban, távolban és hármasugrásban is negyedik helyen zárt. Hármasugrásban ráadásul 11.23 méteres egyéni csúccsal. Csókás Nikolasz 400 méteren javított hatalmasat, 50.95-ös idővel lett ötödik. Hetedik helyen végzett Pribék Adrienn 800 méteren, életében először teljesítette 2:20 alatt a csarnokban 4 körös távot. Egyéni csúcsot javított még Zöllei Anett rúdugrásban, Kovács Dorina hármasugrásban, Kovács Mátyás és Okuma Levente 200 méteres, valamint Varga Benedek 800 méteres síkfutásban.

Vasárnap hazai pályán, a Regionális Atlétikai Központban az újon és serdülőknek rendezett felkészülési versenyt az ARAK. A 13 évesek közül többen most - az országos bajnokság előtt egy héttel - indultak életük első atlétikai versenyükön. A létesítmény adottságait és lehetőségeit maximálisan kihasználva a futófolyosón négy versenyszámban, 60 méteres sík és gátfutásban, valamint távol és ötösugrásban, a szabadtéri külső dobópályán kalapács és diszkoszvetésben indultak 26 egyesület atlétái. A több, mint 500 nevezésből mintegy 150 ARAK-os rajthoz állás volt. A hideg és a hóesés ellenére a kalapácsvetők sorra dobták túl korábbi legjobbjukat. Brandl Lilla 59 méter 72 centire repítette a 3 kg-is kapalácsot, amit már nemzetközi színtéren is jegyeznek. Leposa Dávid hosszú idő után alaposan túldobta a 60 méteres vonalat. 61,86 méterre javította a legjobbját az 5 kg-os szerrel. A még csak serdülő Crisztóf Róbert az 50 méteres határt dobta túl. Zimmermann Lili és Zsigovics Panna külön versenyt vívtak a serdülő lányok kalapácsvetésében, előbbi győzelmével. Mindannyian edzőjük, Lévai Dóra nélkül versenyeztek, aki éppen a verseny alatt utazott Pásztor Bencével  edzőtáborba.

A futófolyosón is dőltek az egyéni csúcsok, gyűltek az ARAK-os érmek. Tatai Zalán 60 méteren repesztett 7.36-ot, amivel nyert, Csornai János harmadik.  Mohai Regina életében először 8 másodperc alá került a klasszikus sprintszámban, amivel szintén aranyérmet nyert. Gimesi Kata ugyanitt kiváló idővel, 8,07-el második lett. Hatodik az a Szabó Gréta, aki távolban ugrott egyéni csúccsot, 5,13 méterrel harmadik lett. Gombolai Nóra a 60 méteres gátfutásban javított rengeteget, 9,40-et teljesített, amivel szoros versenyben utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Takács Ábel 60 méteren egyetlen századdal szorult le a dobogó legfelsőbb fokáról a 13 éveseknél. Ötösugrásban Ritter Lola a második, Klauzer László a harmadik helyen zárt.

A felkészülési versenyeket követően a hétvégén nemzetközi szinten, Bécsben és Pozsonyban, Budapesten pedig már az újoncok országos bajnokságával folytatódik a szezon.