Bevette Szombathelyt, idegenben egyenlített az Alba Fehérvár!

Rendkívül szoros, rengeteg hibát hozó meccsen, főleg kiváló védekezésével nyert a Falco ellen idegenben az Alba Fehérvár a kosárdöntő második meccsén. A szombathelyieknek ez volt az első vereségük saját csarnokukban a szezonban, az Alba pedig visszavette vele a pályaelőnyt a három győzelemig tartó fináléban. Nagyon sok rossz dobás, idegeskedés jellemezte a meccset, amelynek végén Brandon Taylor lépett elő hőssé kosaraival.
2017.06.10. 16:47 |

Három percig nullán tartotta az Alba a Falcót a meccs elején, de elhúzni nagyon nem tudott. Szép zsákolást láthattunk Kellertől és Shepardtól is, csak éppen a fehérvári eladott labdák és átengedett lepattanók miatt össze tudta szedni magát a házigazda. Pusthavar emelt be két triplát és már vezettek is a sárga-feketék, pedig idegesen játszottak. Lórántra két támadó hibát fújtak, hasonló probléma volt, hogy az első meccsen szinte csak hibázó Tóth Norbert kosarakat szerzett. Az Alba főleg palánk alá belépve tudott eredményes lenni, jól szállt be Edwards, miközben a túloldalon Govens ekkor nem találta a gyűrűt. Indulásból Shepard és Markovics szerzett kosarat, ötpontos előnyt épített az Alba, amit gyorsan csökkentett a hazai pályán még veretlen Falco. De alapvetően működött a vendégek agresszív védekezése, az első negyedben kevés pontot került a hazaiak neve mellé. Egyetlen ráemelt triplája volt a Dzunics-csapatnak, a Falco többször kísérletezett, de nem túl hatékonyan.
A második negyed elején ellenben Medford triplával egyenlített és most az Alba nem tudott kosarat szerezni percekig. Govens büntetőkkel átvette a vezetést, de Taylor az első vendégtriplával megtörte a kosárcsendet. Ahogy várható volt, hatalmas feszültség jellemezte a meccset, a Zsigeranovics ellen színészkedésért ítélt technikai mutatta, mindent bevetnek a felek… Rosszul dobtak Edwardsék, ez azonban nem jelentette azt, hogy leszakadnak, mert a Falco sem remekelt. Kevés pont volt az amúgy általában sokat dobó csapatok meccsén, a sok kicsit kellett megbecsülni, amilyeneket például Zsigeranovics küzdött össze. Cserében indításokból szerzett könnyű kosarakat a Fehérvár, támadásonként változott, melyik csapat vezet éppen. Eladott labdákból nem volt kevés, emiatt sem tudott komolyabb előnyre szert tenni egyik csapat sem. Az utolsó másodpercekben Farr, majd Medford is kintről köszönt be, utóbbi ezzel egyenlített, így inkább a hazaiak voltak lélektani előnyben, amikor megszólalt a félidő végét jelző duda.
A szünet utáni percek is azt hozták, mint az előzők: öt az öt ellen nehezen támadtak a felek és nagyon sok volt a rossz dobás. Négy perc alatt egy-egy kosár esett, igaz, Zsigeranovics, aki a lepattanóknál is kellően agresszív volt, így is elérte a tizedik pontját. Rengeteg hiba volt az Alba játékában, például már tucatnyi eladott labda, és csak akkor tudtak betalálni Shepardék, ha indulhattak. Ráadásul elnéztek pár lepattanót, amiből a szintén szenvedő Falco be tudott gyötörni egy-egy kosarat. Pustahvar is ilyenből fordított, de tévedés lenne azt hinni, hogy amúgy ők remekeltek. 2+1-es akciókkal voltak előrébb, ehhez a vendégek komoly hibái kellettek. Ekkor támadásban is nagyon sokat rontott az Alba, Markovics kezéből például sima ziccerben esett ki a labda. Öt ponttal lépett meg a Falco, ami ezen a meccsen már komoly előnynek számított. Időt is kért Dzunics, ami után sikerült egyenlíteni, többek között a harmadik jó Alba-triplával, ez Taylornak volt köszönhető. Mindkét együttes rosszul büntetőzött, a negyed végén az Alba négyet is rontott a vonalról, összességében pedig hét rossz büntetőnél tartott – könnyű kiszámolni, mennyit számított ez, miközben döntetlen állt a táblán három negyed után is…
A negyedik játékrész harmadik akciójából Mohammed triplát dobott, előtte már mindkét oldalon kimaradt egy. De hiába volt meg a vezetés, két újabb átengedett támadólepattanóból simán fordított a Falco, már 16 ilyennél tartottak a hazaiak… Elképesztő hibaözön jellemezte a meccset, de ha valaki végre betalált, akkor figyeltek rá a másik oldalon, hogy jöjjön válasz. Szinte két jó megoldás nem volt egymás után, ez is mutatta, ha egyik csapat tudna egy rövidebb jó periódust produkálni, azzal nyerhetne. Taylor duplájával és Edwards büntetőjével négy lett az Alba előnye, Zsigeranovics pedig büntetőt rontott. Volt öt pont is a különbség, ám Govens-tripla jött és még volt három perc hátra. Shepard és Lóránt is egy-egy büntetőt dobott be, elhúzni tehát nem sikerült, ellenben Govens újabb hármast vágott, egyre hozva fel csapatát. Innen megint az Alba jött, Shepard és Edwards duplája, kár, hogy utóbbi kihagyta a ráadás büntetőt – ez volt a tizenegyedik rontása a vonalról az Albának! A tét azonban mégis inkább a hazaiakat nyomta agyon, akik képtelenek voltak élni az esélyeikkel. Taylor ellenben a legjobbkor mutatta meg, mire képes, kosarat szerzett, lepattanót szedett, faultot harcolt ki és büntetőket értékesített. Ezzel egyértelműen nyerőember lett a fehérvári irányító, mert a Falco a végén teljesen lefagyott. Edwards zsákolásával tíz lett közte, vagyis a végére alakult ki a legnagyobb különbség. Ezzel olyan bravúrt vitt véghez az Alba, amilyen még senkinek sem sikerült a szezonban: vendégként nyert a Savaria Arénában, amivel kiegyenlített a döntőben!
Folytatás kedden Fehérváron.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár Puebla Plus 65-75 (18-21, 17-14, 14-14, 16-26)
Alba: Taylor 16/6, Mohammed 4/3, Shepard 14, Lóránt 8, Keller Á. 4. Csere: Edwards 12, Farr 9/3, Markovics 8.

Fotó: Vágvölgyi Bálint bb1.hu