Bejött a papírforma, legyőzte a Győr a Fehérvár KC-t

Tizenkét góllal kapott ki a bajnok és Bajnokok Ligája-győztes Audi ETO otthonában a Fehérvár KC. A bajnokságot meglepetésre vereséggel kezdő Győr hazai közönsége előtt javítani akart, és főleg védekezésével állította megoldhatatlan feladat elé a fehérváriakat. Az FKC csak a 20. percben, tízgólos hátrányban lőtte első gólját... Ehhez képest a végeredmény elfogadható, a világ egyik legjobb csapata győzte le Pal Oldrup Jensen gárdáját.
Győri Audi ETO KC - Fehérvár KC 30-18
2013.09.07. 19:38 |
Tizenkét góllal kapott ki a bajnok és Bajnokok Ligája-győztes Audi ETO otthonában a Fehérvár KC. A bajnokságot meglepetésre vereséggel kezdő Győr hazai közönsége előtt javítani akart, és főleg védekezésével állította megoldhatatlan feladat elé a fehérváriakat. Az FKC csak a 20. percben, tízgólos hátrányban lőtte első gólját... Ehhez képest a végeredmény elfogadható, a világ egyik legjobb csapata 30-18-ra verte Pal Oldrup Jensen gárdáját.

A mérkőzés előtt már ismert volt a tragikus hír, a győri női kosárlabda-csapat autóbuszbalesete, amelyben életét vesztette Tapodi Péter és Fúzy Ákos. A két kiváló sportember emlékének gyászszünettel adőztak a kézimeccs résztvevői. A kezdés után a hazaiak nagy lendülettel próbálták kiszolgálni szurkolóikat, és feledtetni az első fordulóban elszenvedett vereséget. Igyekezetüket siker koronázta, a Fehérvár képtelen volt gólt lőni, egészen a 20. percig... A Győr 10-0-ra vezetett, amikor először talált be az FKC, Herr Anita testvérének, Herr Orsolyának lőtt be egy hétméterest. Az első félidő utolsó tíz perce jobban sikerült Tilingeréknek, de 13-5-re így is a Győr vezetett szünetben.

A második félidőben is végig nagy volt a hazai előny, a vendégeknél Herr mellett a tavaly még Győrben szereplő Mayer aktivizálta magát, többször betalált Benzal és Kazai is, de nem tudta megszorítani a favoritot az FKC. 26-11 is volt az állás, innen azért kicsit közelebb zárkóztak a fehérváriak, de a végeredmény sima győri siker. Ugyanúgy 30 gólt kapott az FKC, mint a Siófok ellen, de Győrben ez nem számít rettenetesen soknak. A mérkőzés elejének gólképtelensége viszont végzetes volt.

Győri Audi ETO KC - Fehérvár KC 30-18(13-5)
Az FKC góllövői: Herr 5 (3), Benzal 3, Mayer 3, Kazai 2, Azari, Emberovics, Hajduch, Horváth, Tilinger 1-1.