Bajnok lett a Fehérvár Rugby Club csapata

Vasárnap rendezték az NB II. Rögbi Magyar Bajnokság döntőjét a Köfém pályán. A döntőben a nyugati csoport győztese, a Fehérvár Rugby Club csapata mérkőzött a keleti csoport győztesével, a Gödöllői Ördögök csapatával. A fehérváriak a sok futásos, sok passzos fegyelmezett játékban jeleskedtek, ennek köszönhető a győzelmük.
2013.05.15. 08:09 |
állnak: Sárvári Ákos gyúró, Gáncs Ferenc, Révfalusi Bálint, Békefi István, Harangozó László, Kovács Balázs FRC elnök, Kertész Csaba, Krepsz Áron, Õrsi Dávid, Varga Tamás, Horvát László edző, Gyolcsos Ferenc edző. térdelnek:Bobrovniczki Péter, Horvát Bence, Szőllősi Lóránd, Antal Benjámin, Katona Balázs, Fekete Tamás, Sopisz Aposztolisz, Bárdfalvi Tamás, Szabó Gergely csapatkapitány, Göbölös Bence, Göbölös Máté, Kósa Bálint, Ember János, Baranyai Sándor. A fényképről hiányzik a sérült Láng Gábor, és Molnár István.

Fehérvár Rugby Club - Gödöllői Ördögök 37 - 17./ 17 - 17. 10.
A mérkőzés első 5 pontos célját a kiváló fizikummal bíró gödöllőiek vitték az 5. percben 0- 5. Két perc múlva a fehérváriak játékosa Harangozó László egyenlített 5 - 5. A gödöllőiek lesen maradtak, büntetőt fújt a játékvezető 30 méterre a kaputól, amit Szabó Gergely a fehérváriak csapatkapitánya értékesített + 3 pont 8 - 5. A félidő 25. percében Láng Gábor sérülése végett cserélni kényszerült a Fehérvár, Fekete Tamás állt be a pillér posztra. a 30. percben a jól megtermett Krepsz Áron (18) felborítva néhány hasonló termetű ellenfelét 5 pontot szerzett a jutalomrúgást Szabó Gergely 2 pont biztosan értékesítette 15 - 5.
Krepsz Áron felbátorodva két perc múlva ismét "megtisztelte" a Gödöllőiek célterületét újabb 5 pont, a jutalomrúgást Szabó Gergely most sem hibázta el + 2 pont. 22 - 5. Az utolsó percben elaludt a fehérvári védelem a Gödöllő szépített 22 - 10. a félidő végeredménye.

A második félidőt is a Gödöllő nyitotta meg a céljával 7 pont 22 - 17. Az ellenálhatatlan Harangozó László egy 40 méteres elfutásával újabb 5 ponttal növelte a fehérváriak győzelmi esélyét. 27 - 17. Ekkor jött a "meglepi" a rutinosabb cserék sorával, Varga Tamás helyére Kertész Csaba, Göbölös Bence helyére Gáncs Ferenc érkezett, Antal Benjámin helyére Katona Balázs állt be. A második félidő 26. percében Kertész Csaba rástartolt egy gödöllőiek által elejtett labdára és újabb 5 pontot szerzett, amit Szabó Gergely ismét értékesített. 34 - 17. A mérkőzés végén még egy büntető rúgást is sikerült kiharcolni a fehérvárnak, amit Szabó Gergely 3 pont sikeresen berúgott. 2013 év NB II. Magyar Bajnoka a Fehérvár Rugby Club férfi csapata. Míg a Gödöllő játékosait a kiváló fizikum, nagy termet, egyéni akciók voltak jellemzőek, úgy a Fehérváriak a sok futás és a sok passzos fegyelmezett játékban jeleskedtek, ennek köszönhető a győzelmük.