Babos Rita sérülten is hozta az érmeket, a többieknek nem jött össze

Kánikula fogadta a magyar atlétika legjobbjait a tolnai megyeszékhelyen az országos bajnokságon. Az előjelek a fehérváriak szempontjából vegyesek voltak, sérülések, betegségek nehezítették a dolgukat, de bizakodtak az ARAK-nál, hisz az ob többször is jól sikerült. Végül "győzött" a realitás, csak Babos Rita nyert érmet, egy ezüstöt és egy bronzot.
2012.06.19. 13:40 |
A hármasugrás címvédőjének, Babos Ritának a leggyengébb pontja az Achillese volt, nem lett tökéletes az utóbbi hetek kezelése ellenére sem. Az elért eredménye is ennek megfelelő, 13,17 méter. Az utóbbi években ez is elég lett volna az aranyhoz, de idén "csak" ezüstre futotta, nem sikerült a címvédés. Huszár Kitti a 8. helyen zárt. A 100 méteres síkfutók közben a döntőbe jutásért sprinteltek. Szabó Dániel "B" döntőt érő időt futott tekintélyes ellenszélben.. A nőknél viszont Turcsik Katalin és Pálinkás Dóra is a legjobb nyolcba verekedte magát.
Az egykörös sprintversenyben Zsiga Mónika 57,96-os egyéni csúccsal 9. lett.  A sprinterek döntőjében Turcsik Katalin a 6. , Pálinkás Dóra a 7., és Szabó Dániel a 11. helyen futott be. Az első nap zárásaként a fiúk 4x100 méteres váltója végzett a 9. helyen.
A második napon Babos Rita magasugrásban 178-cm-rel zárt, ami 9 cm-rel kisebb az egyéni legjobbjánál. A sérülése ennyit tett lehetővé. Az eredménye a bronzéremre lett elég. A fiú hármasugrók nem csillogtak. A múlt héten még junior válogatottként egyéni csúcsot ugró Pintér Mátyás döntőbe sem jutott, 9. lett. László Dávid, a tavalyi ezüstérme után most csak a 8. helyen zárt.
A még csak serdülő Szabó Eszter megismételte az ARAK kupán mutatott kiváló futását, a felnőtt mezőnyben 8. lett! A hosszútávfutók nem örültek a hőségnek. Farkas Dárius a táv feléig tudta futni a ritmusát, innen folyamatosan elfáradt, végül 7. lett.
A 400 gátasok jól futottak, egészen az utolsó gátig. Zsiga Mónika - ha nem botlik meg a 10. gáton - még a 4. helyre is beért volna. A futamát így is megnyerte, sőt, egyéni csúcsot is futott, de a 7. hellyel kellett beérnie. Kozics Patrik is esett az utolsó gáton, de felállt és 8. helyen célba ért. 4x400 méteres női váltónk jó eséllyel vágott neki a távnak, de a gyengébbik futamban. A Turcsik Katalin, Pálinkás Dóra, Szabó Eszter, Zsiga Mónika összetételű váltó végig az élen, messze a többiek előtt, igazi verseny nélkül nyerte a futamot. Összesítésben az 5. lett, de a jobb futamban élesebb futással előrébb is végezhetett volna.