Fülemülék éjszakája
Fülemülék éjszakája címmel rendeznek különleges programot a Sóstó Természetvédelmi Területen május 9-én, csütörtökön 18.00 órai kezdettel. A Zöld tanyától induló túrát az időjárás függvényében madárgyűrűzéssel és lepkészettel színesítik, előzetes jelentkezés nem szükséges.
2024.05.08. -
Bringás felvonulás szombaton
Az év legnagyobb bringás eseményét rendezik szombaton délután Székesfehérváron. Idén nem a Haleszból, hanem a Palotavárosi tavaktól indul a mintegy tíz kilométeres kerékpáros felvonulás, mellyel körbetekerik a várost. A rendezvényre minden biciklist szeretettel várnak a szervezők!
2024.05.08. -
Közlekedési Kultúra Napja
Az óvodások és általános iskolások különböző játékos feladatokkal, akadálypályák teljesítésével és kvízekre adott helyes válaszokkal válhattak tudatosabb, szabálykövető közlekedővé a Közlekedési Kultúra Napján. Az eseményt szerdán délelőtt a Németh László Általános Iskola előtti téren rendezték meg.
2024.05.08. -
Beni gyógykezelésére gyűjtenek
Május 11-én, szombaton 9.00 órától tíz bemutatómérkőzést vívnak a Törteli Box Club sportolói a jótékonyság jegyében. A rendezvényen a 4 éves Micskó Beni gyógykezelésére gyűjtenek, aki Duchenne-féle izomsorvadásos betegségben szenved.
2024.05.08.
Az aukciók kulisszatitkai - Pasis est a Barátságban
Az est keretében bemutató árverést is tartanak, ezt követően a közönség a Senki többet című amerikai filmet nézheti meg.
Szeretne jó áron értékesíteni egy, az otthonában őrzött, szeretett műtárgyat? Vagy költözés során előkerült egy értékes tárgy, de már nem szeretne vele együtt élni? Örökölt egy tárgyat, amit szívesen eladna? Úgy gondolja, hogy ennek a kincsnek bizony egy művészeti aukción lenne a helye? Vagy új műtárgyat szeretne beszerezni otthonába? Számtalan oka lehet, amiért valaki érdeklődni kezd az aukciók iránt, amelyekről az átlagemberek viszonylag keveset tudnak.
Az október 30-i Pasis estre már lehet jegyet váltani a mozi honlapján.
Az aukciók működésében segít eligazodni a Barátság mozi első Pasis estje, amelynek szakértő vendége, Soóky Marietta, a Nagyházi Galéria- és Aukciósház vezetője lesz. A galéria a hazai és nemzetközi műtárgypiac elismert és tekintélyes szereplője, egyike a legrégebben működő magyarországi régiségkereskedéseknek és aukciósházaknak.
Az est résztvevői megtudhatják, hogyan gyűlik össze az aukciós anyag, milyen szempontok alapján kerül egy tárgy aukcióra, milyen szakértői vizsgálatok, esetleg restaurálások előzik meg az árverésre bocsátást. Szó esik arról is, hogyan készülnek az aukciós katalógusok, hogyan és hol lehet ezekhez hozzájutni, és a szakértő beszél az aukciós kiállításokról is, ahol ezekkel a műtárgyakkal közelről is meg lehet ismerkedni az árverés előtt.
Egy próbaaukciónak az est közönsége is részese lehet: Soóky Marietta a gyakorlatban is levezet egy árverést, Mayer Vera festmény- és műtárgybecsüs pedig bemutatja azokat az eszközöket, amelyek az értékbecslés során használnak. A jelenlévők ezúttal minden kötelezettség nélkül emelhetik fel a licitáló tárcsát, mielőtt a kalapács lecsap, és bár a licit során megvásárolt tárgyakat nem vihetik haza, számtalan hasznos ismerettel gazdagodnak.
Az est zárásaként a Senki többet című amerikai dokumentumfilmet vetíti a város mozija. Nathaniel Kahn filmje a kortárs művészeti világ útvesztőit járja körbe, és feltérképezi, hogy a művészetnek milyen szerepe lehet a mai fogyasztói társadalomban. A film megszólaltat öntörvényű műgyűjtőket, hírhedt műkereskedőket, hétpróbás galeristákat, tapasztalt árverésvezetőket, valamint olyan kortárs képzőművészeket, mint Jeff Koons, Gerhard Richter és Njideka Akunyili Crosby, vagy az egykori legendát, Larry Poons-t.