Az Albacompnál az előny

82-66 arányban győzött az Albacomp férfi kosárlabdacsapata a Nyíergyháza ellen hazai pályán a negyeddöntő 1. mérkőzésén. A fehérvári győzelemhez Spivey 24, Boros 16, Fodor 14 ponttal járult hozzá. Folytatás hétfőn Nyíregyházán.

2004.04.17. 11:58 |

A Nyíregyháza kezdte jobban a mérkőzést, az 5. percben 19-7-re vezettek már. A fehérváriak győzelmi reményét Fodor tripláival tartotta életben, így az első játékrészt két ponttal 20-18-ra a vendégek nyerték.

A második negyedben tovább zárkózott az ALbacomp, sőt a 4. percben Spivey triplájával a vezetést is megszerezték (27-26).A játékrész végén Fodor villogott, így 5 pontos fehérvári vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok (36-31).

A harmadik játékrész elején Puskás triplájával kiegyenlített a Nyíregyháza, de nem örülhettek sokáig, hiszen érkezett Spivey (39-36). A negyed közepén Spivey 3. tripláját szerezte így 8 pontos előnynek örülhetett a hazai közönség (46-38). A 7. percben Fodor csodálatos átadása után Nyilas szerzett duplát, így 10 pont fölé kúszott a hazai vezetés (53-42). Forrai játékvezető rendre nem fújta be a faultokat a vendégeknél, így felzárkózott a Nyíregyháza (53-50). Az utolsó percre egy Fodor és egy Spivey tripla maradt, így megnyugtató, 9 pontos előnnyel zárult a harmadik negyed.

Az utolsó játékrészt Toya duplája nyitotta, majd Boros villogott, így ismét 11 volt közte (67-56). A negyed közepén ismét Forrai játékvezető volt a főszereplő. A fehérváriak a kedvezőtlen ítéletek ellenére tudták tartani az előnyt, a 7. perc elején 73-61 volt az állás. 1.15-tel a vége előtt percekig állt a játék, mert Forrai játékvezető két hazai szurkolót elvezetetett a lelátóról. Tette volna ezt Körmenden, vagy Szolnokon...
A végeredményt Spivey egy triplával állította be 82-66.

A székesfehérvári gárda tehát, a vártnál talán kicsit nehezebben győzött. Folytatás hétfőn Nyíregyházán.